ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

بررسی آزمایشگاهی و آماری مقاومت فشاری و کششی بتن پودری (RPC) در سنین مختلف

Year: 1399
COI: JR_JSEC-7-33_004
Language: PersianView: 75
This Paper With 19 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 19 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

محمد علی دشتی رحمت آبادی - گروه عمران، واحد یزد، دانشگاه آزاد اسلامی، یزد، ایران.
فرزاد شهابیان مقدم - گروه عمران، دانشکده مهندسی، دانشگاه فردوسی مشهد، مشهد، ایران
حسن حاجی کاظمی - گروه عمران، دانشکده مهندسی، دانشگاه فردوسی مشهد، مشهد، ایران.

Abstract:

در حال حاضر، انواع خاصی از بتن نظیر بتن فوقتوانمند (UHPC) ، دستیابی به برخی از ویژگیهای بتن از جمله مقاومت بالا را میسر میسازد. بتن پودری (RPC) از جمله بتنهای فوقتوانمند با ویژگیهای فیزیکی و مکانیکی برتر است. بتن پودری با بهرهگیری از سیمان و مصالح پودری بسیار ریزدانه شامل ماسه سیلیسی، میکرو سیلیس و مقادیر کم نسبت آب به سیمان با استفاده از فوقروانکننده تولید میگردد. در این پژوهش، ابتدا طرح اختلاط RPC که در آن نسبت آب به مواد پودری (W/B) برابر ۱۵/۰ و نسبت فوقروانکننده به سیمان (SP/C) برابر با ۳ درصد میباشد، با بهرهجویی از مصالح بومی و با استفاده از مطالعات قبلی انتخاب و تعیین گردید. در ادامه، با انجام آزمایشهای متعدد، مقاومت فشاری، مدول گسیختگی و مقاومت کششی در سنین مختلف اندازهگیری گردید. به منظور تعیین مقاومت RPC در سنین مختلف، نمونههایی با W/B و SP/C برابر با طرح اختلاط ساخته شد و پس از عملآوری معمولی در سنین ۳، ۷، ۱۴، ۲۸ و ۵۶ روزه مورد آزمایش قرار گرفت. هر گروه شامل شش نمونه بود و مقدار میانگین، انحراف معیار و ضریب پراکندگی نمونهها تعیین شد. در این مقاله، با استفاده از نتایج آزمایشهای انجام شده، رابطههایی برای تعیین مقاومت فشاری و کششی بتن پودری در سنین مختلف پیشنهاد شده است که از دقت مناسبی برخوردار بوده و میتواند در عمل مورد استفاده قرار گیرد.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is JR_JSEC-7-33_004. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/1196932/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
دشتی رحمت آبادی، محمد علی و شهابیان مقدم، فرزاد و حاجی کاظمی، حسن،1399،بررسی آزمایشگاهی و آماری مقاومت فشاری و کششی بتن پودری (RPC) در سنین مختلف،https://civilica.com/doc/1196932

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: Azad University
Paper count: 7,455
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support