ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

نقش جرم شناسی پیشگیری در کاهش پرونده های وقفی

Year: 1399
COI: IJCONF06_027
Language: PersianView: 81
This Paper With 15 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 15 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

سیدجلال حسینی - دانشجوی کارشناسی ارشد حقوق جزا و جرم شناسی دانشگاه علوم اسلامی رضوی
سجاد خاکشور قره سو - دانشجوی کارشناسی ارشد حقوق کیفری و جرم شناسی دانشگاه علوم اسلامی رضوی
سید مصطفی حسینی سنجدکی - کارآموز وکالت و عضو مرکز وکلای قوه قضاییه

Abstract:

یکی از مهم ترین چالش های که همواره در بسیاری از کشور های جهان به عنوان دغدغه اصلی مطرح بوده است بحث پیشگیری از وقوع جرم و جلوگیری از وقوع و تحقق آن قبل از اینکه جرم ضرر خود را به جامعه و مردم آن جامعه تحمیل کند بوده است. به همین جهت در این مقاله در خصوص نقش جرم شناسی پیشگیری در کاهش پرونده های وقفی صحبت می کنیم. در این مقاله ضمن تبیین جرم شناسی پیشگیری که در واقع زیر مجموعه ای از جرم شناسی کاربردی محسوب می شود، به علل و موانع گرایش به جرم شناسی پیشگیری در پرونده های وقفی و سپس در گفتار های بعدی با مطرح کردن یکی از رایج ترین مدل پیشگیری که در جرم شناسی پیشگیری مطرح می شود یعنی پیشگیری وضعی و اجتماعی قصد داریم ارزیابی خود را از اعمال این مدل های پیشگیری در خصوص پرونده های وقفی را مطرح کنیم و در آخر هم ارزیابی مختصری را در خصوص وظایفی که برای متولیان امر پیشگیری قرار داده شده است ارائه خواهیم داد. دیدگاهی که در این مقاله مطرح شده است تاکیدی است بر بند ۵ اصل ۱۵۶ قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران در خصوص مطلبی که در پیشگیری از وقوع جرم بیان کرده است.

Keywords:

جرم شناسی پیشگیری، پیشگیری اجتماعی، پرونده های وقفی، متولیان پیشگیری

Paper COI Code

This Paper COI Code is IJCONF06_027. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/1197040/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
حسینی، سیدجلال و خاکشور قره سو، سجاد و حسینی سنجدکی، سید مصطفی،1399،نقش جرم شناسی پیشگیری در کاهش پرونده های وقفی،6th International Conference on Legal and Judicial Studies،،،https://civilica.com/doc/1197040

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: دانشگاه دولتی
Paper count: 316
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support