ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

یک پمپ میکروالکترومکانیکی الکترواسموتیکی برای استفاده در کاربردهای پزشکی

Year: 1397
COI: KAUCEE02_213
Language: PersianView: 90
This Paper With 9 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 9 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

پریشاد اقبالی - دانشجوی کارشناسی ارشد، گروه مهندسی برق، واحد بندرعباس، دانشگاه آزاد اسلامی، بندرعباس، ایران.
فرشاد بابازاده - استادیار، دانشکده مهندسی برق، واحد یادگار امام خمینی (ره) شهر ری، دانشگاه آزاد اسلامی، تهران، ایران.

Abstract:

در این مقاله، طراحی و شبیه سازی یک ریزپمپ الکترواسموتیکی برای استفاده در کاربردهای پزشکی و دستگاه های انتقال دارو گزارش میشود. این ریزپمپ الکترواسموتیکی مبتنی بر تکنولوژی MEMS بوده و کاملا۰ با فرآیندهای ساخت سیستم های ریزالکترومکانیکی سازگار است . اساس ساختار ریزپمپ ارائه شده، مبتنی بر پدیده الکترواسموتیک میباشد و ایده اصلی استفاده شده در ساختار پیشنهادی، استفاده از تکنیک افزایش سطح تماس سیال و دیواره در داخل کانال اصلی ریزپمپ میباشد. برای این منظور، از ایجاد ریزکانال هایی در طول مسیر کانال بهره برده شده است؛ که این ریزکانال های تعبیه شده، با افزایش سطح تماس بین سیال و دیواره باعث تقویت اثر الکترواسموتیک در داخل ریزپمپ شده و باعث افزایش سرعت سیال و در نتیجه افزایش نرخ خروجی سیال ریزپمپ میشوند. نتایج شبیه سازی نشان میدهند که کمینه سرعت سیال در داخل یک ریزپمپ ساده به طول ۶۰۰ میکرومتر و پهنای ۳۰۰ میکرومتر و بدون ریزکانال و با اختلاف پتانسیل اعمالی ۱۰ ولت برابر با ۰/۲۲ میلی متر بر دقیقه بوده و با افزایش تعداد ریزکانالها به دو عدد به طول ۵۰۰ میکرومتر و پهنای ۱۴۰ میکرومتر، سرعت سیال به ۰/۵۴ میلیمتر بر دقیقه افزایش مییابد. شبیه سازی ساختارهای طراحی شده با ۵ و ۸ ریزکانال با طولهای بهینه به ترتیب ۲۵۰ و ۵۰ میکرومتر نیز بهبود سرعت سیال را بهترتیب برابر با ۰/۷۲ و ۰/۷۹ میلیمتر بر دقیقه تایید میکند؛ که در بهترین حالت افزایش حدودا۳/۶ ۰ برابری نرخ خروجی سیال ریزپمپ نسبت به حالت بدون استفاده از ریزکانال در داخل ساختار نشان میدهد.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is KAUCEE02_213. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/1197784/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
اقبالی، پریشاد و بابازاده، فرشاد،1397،یک پمپ میکروالکترومکانیکی الکترواسموتیکی برای استفاده در کاربردهای پزشکی،Second National Conference on Modern Research in Electrical, Computer and Medical Engineering،Kazerun،https://civilica.com/doc/1197784

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: Azad University
Paper count: 3,886
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support