ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

سیستم تشخیص نفوذ در شبکه موبایل سلولی با استفاده از روش عصبی-فازی بهینه شده

Year: 1397
COI: KAUCEE02_215
Language: PersianView: 194
This Paper With 9 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 9 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

حمیده شریفی - کارشناس ارشد مهندسی کامپیوتر دانشگاه ازاد اسلامی واحد اراک
فرانه زرافشان - گروه مهندسی کامپیوتر دانشگاه علوم پایه واحد آشتیان - مرکزی - ایران

Abstract:

تهدیدات امنیتی جدیدی در شبکه های سلولی موبایل ظاهرشده اند. مکانیسم های پیشگیرانه مانند احراز هویت و رمزنگاری به تنهایی برای تامین امنیت در یک سیستم کافی نیستند. نیاز قطعی به سیستمهای تشخیص نفوذ وجود دارد که امنیت را بهبود بخشند و از منابع کمتری در تلفن همراه استفاده کنند. در این مقاله، یک سیستم تشخیص نفوذ در شبکه های سلولی پیشنهادشده که با استفاده از تکنیکهای داده کاوی میتوان نفوذ در تلفنهای همراه را شناسایی کرد. به منظور بهبود تشخیص، از شبکه عصبی فازی استفاده میشود. در این سیستم قسمت شبکه عصبی برای یادگیری و طبقه بندی توانایی ها و نیز پیوند و اصلاح الگو به کار میرود. قسمت شبکه عصبی به طور خودکار، قواعد منطق فازی و توابع عضویت را در طول دوره تناوب یادگیری ایجاد میکند. چند روش برای آموزش شبکه های عصبی وجود دارد که در این تحقیق از روش ترکیبی استفاده میشود . همچنین روش بهینه سازی ازدحام ذرات در این مقاله برای کمک به تنظیم پارامترهای توابع عضویت روش عصبی فازی استفاده شده است. مزیت اصلی روش بهینه سازی ازدحام ذرات، روش مساعد آن از محاسبه در یک توپولوژی شبکه از اندازه معین، است. پیاده سازی این سیستم در محیط متلب با حاوی ۱۴۹ داده که دارای ۵ ستون، که ۴ ستون آن ورودی و ۱ ستون خروجی میباشد انجام شد و درصد خطای روش پیشنهادی تقریبا%۴ ۰ میباشد که نسبت به شبکه عصبی فازی %۱ بهبودیافته است.

Keywords:

سیستم تشخیص نفوذ , شبکه سلولی , سیستم استنتاج عصبی فازی تطبیقی , بهینه سازی ازدحام ذرات

Paper COI Code

This Paper COI Code is KAUCEE02_215. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/1197786/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
شریفی، حمیده و زرافشان، فرانه،1397،سیستم تشخیص نفوذ در شبکه موبایل سلولی با استفاده از روش عصبی-فازی بهینه شده،Second National Conference on Modern Research in Electrical, Computer and Medical Engineering،Kazerun،https://civilica.com/doc/1197786

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: Azad University
Paper count: 7,034
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support