ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

بررسی تجربی اثر دما بر روی رفتار حباب در حال صعود در نانوسیال تیتانیوم

Year: 1399
COI: IRCCE08_058
Language: PersianView: 131
This Paper With 15 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 15 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

مسعود پورموسی - دانشجوی کارشناسی ارشد دانشگاه صنعتی جندی شاپور

Abstract:

یکی از پدیده های معمول در شرایط دوفازی در صنایع حرکت حباب در سیال مایع می باشد. از این رو بررسی دینامیک حباب و تاثیر دوفاز بر یکدیگر می تواند اطلاعات بسیار مفیدی را دراختیار ما قرار بدهد. صعود یک حباب در مایع تابعی از پارامترهای مختلفی از جمله ویژگی های حباب (اندازه و شکل)، خواص سیستم دوفازی (چگالی، گرانروی، کشش سطحی، غلظت جز حل شده، اختلاف چگالی دوفاز) و شرایط عملیاتی (دما، فشارو گرانش) است. در پژوهش حاضر برای نانو سیال TiO۲ در ۳ دمای ۳۰، ۵۰ و ۷۰ درجه و در غلظت های ۰.۰۵ و ۰.۱ گرم نتایج آزمایش ها مورد بررسی قرار گرفت که ابتدا فیلم گرفته شده توسط دوربین به کمک نرم افزار Video image master ۷۱.۲.۵ به مجموعه عکس در زمان های مختلف تبدیل شده است. سپس به کمک نرم افزار Corel Draw V۲۰ پس از برش کاری های لازم بر روی محدوده ی عکس، تصویر حاصله به حالت grayscale در آورده شده که در آن مرز بین حباب و سیال مشخص می شود. نتایج پژوهش بر اساس تجریه و تحلیل داده ها نشان داده که در دمای ۳۰ درجه و غلظت ۰.۰۵ قطر حباب ۲.۲۱۱ میلی متر می باشد و در دمای ۳۰ درجه و غلظت ۰.۱ قطر حباب ۲.۶۸۲ میلی متر می باشد و در دمای ۵۰ درجه و غلظت ۰.۰۵ قطر حباب ۲.۵۲ میلی متر می باشد و در دمای ۵۰ درجه و غلظت ۰.۱ قطر حباب ۲.۶۰ میلی متر می باشد همچنین در دمای ۷۰ درجه و غلظت ۰.۰۵ قطر حباب ۳.۱۴۰ میلی متر می باشد و در دمای ۷۰ درجه و غلظت ۰.۱ قطر حباب ۲.۵۵ میلی متر می باشد. با توجه به نتایج به دست آمده در شرایط معمول با افزایش دما شاهد کاهش قطر حباب هستیم ولی بررسی نتایج به دست آمده از پردازش تصویر برای نانو سیال تیتانیوم در غلظت ۰.۰۵ گرم نتایج عکس داده است و شاهد افزایش قطر حباب در اثر تاثیر نانو ذره بوده ایم که این روند در غلظت بالاتر یعنی ۰.۱ گرم دوباره به صورت کاهشی در می آید.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is IRCCE08_058. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/1197850/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
پورموسی، مسعود،1399،بررسی تجربی اثر دما بر روی رفتار حباب در حال صعود در نانوسیال تیتانیوم،8th International Conference on Chemistry, Chemical Engineering and Petroleum،Tehran،https://civilica.com/doc/1197850

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: دانشگاه دولتی
Paper count: 1,160
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support