ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

اصلاح سازی ساختار قیر و بررسی آن با استفاده از پلیمر استایرن بوتادین استایرن و نانو سیلیس

Year: 1399
COI: IRCCE08_061
Language: PersianView: 145
This Paper With 10 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 10 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

محسن اشجاری - دانشگاه کاشان
سید مسعود کندومال - دانشگاه کاشان
نسترن ایرجی - دانشگاه صنعتی قوچان

Abstract:

با توجه به اینکه روسازی آسفالتی به دلیل ضعف های ساختاری قیر همواره با تغییرات آب و هوایی و عبور مرور وسایل نقلیه سنگین دچار خرابی هایی از قبیل ترک خوردگی، شیار شدگی و... می شود، لذا اصلاح این ضعف های ساختاری در جهت رسیدن به یک روسازی مطلوب بیش تر از پیش مورد توجه قرار گرفته است. در این پژوهش ابتدا استایرن بوتادین استایرن با درصدهای وزنی ۴، ۵ و ۶ به قیر اضافه شده است. همچنین نانو سیلیس با درصد های وزنی ۳، ۵ و ۷ به قیر اضافه شده و برای بررسی تاثیر افزودن همزمان این افزودنی ها ۴ درصد وزنی ثابت SBS همراه با مقادیر مختلف از نانو سیلیس با درصدهای وزنی ۳، ۵ و ۷ به قیر اضافه شده است. برای بررسی این افزودنی ها بر روی عملکرد قیر از آزمون های تعیین درجه نفوذ، نقطه نرمی، ویسکوزیته و کشش پذیری بهره گرفته شده است و به تحلیل نتایج پرداخته شد. مشاهده شده که با افزودن تنها SBS شاخص کشش پذیری و درجه نفوذ قیر کاهش می یابد این در حالی است که نفطه نرمی و ویسکوزیته افزایش پیدا می کند. با افزودن نانو سیلیس به ترکیب کشش پذیری و درجه نفوذ کاهش می یابد و همینطور نقطه نرمی و ویسکوزیته افزایش می یابد. با افزودن همزمان این اصلاح کنندگان برخلاف دو حالت قبل ویسکوزیته کاهش می یابد و همچنین نسبت به دوحالت قبل میزان نفطه نرمی بیشتر است ولی این مقدار با افزایش میزان ماده افزوده از ۸۶.۳ به ۸۴.۹ کاهش پیدا می کند. درجه نفوذ در این حالت نسبت به دو حالت قبل دارای مقادیر کمتری و نزولی می باشد. تغییرات کشش پذیری در این حالت همواره بیش تر از ۱۰۰ می باشد.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is IRCCE08_061. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/1197853/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
اشجاری، محسن و کندومال، سید مسعود و ایرجی، نسترن،1399،اصلاح سازی ساختار قیر و بررسی آن با استفاده از پلیمر استایرن بوتادین استایرن و نانو سیلیس،8th International Conference on Chemistry, Chemical Engineering and Petroleum،Tehran،https://civilica.com/doc/1197853

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: دانشگاه دولتی
Paper count: 6,144
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support