ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

رویکردی تطبیقی به مبانی نظری «مدیریت راهبردی» و «مدیریت راهبردی جهادی»

Year: 1397
COI: JR_FRH-4-4_003
Language: PersianView: 44
This Paper With 27 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 27 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

محسن جاجرمیزاده - Assistant Professor in the Department of Management, Payame Noor University of Shiraz, Iran, Shiraz.
محمد جعفر حسینیان - Faculty Member of Islamic Science Academy, Iran, Qom.
مسلم امیری طیبی - Ph.D. Education Management Department, Shiraz University, Iran, Shiraz.

Abstract:

چکیده طرح موضوع راهبردی «مدیریت جهادی» در شرایط حساس کنونی کشور نیازمند فهم عمیق و تبیین مولفهها و پیشفرضهایی است که بتواند ضرورت و اهمیت پرداختن به این موضوع کلیدی را ـ با توجه به مقتضیات و چالشهای پیشروی نظام اسلامی ـ روشن کند. به همین منظور در این مقاله از یک نگاه کلان و راهبردی به مدیریت جهادی پرداخته شده و نشان داده شده است که اساسا چرا فهم و درک عمیق این الگوی مدیریتی بهعنوان یک الگوی مدیریت بومی و اسلامی، از کلیدیترین مسائل پیشروی نظام اسلامی است؛ ازاینرو، مبناییترین پیشفرضهای بنیادی و نظری «مدیریت راهبردی رایج» در مقایسه با «اصول موضوعه و پیشفرضهای اساسی» حاکم بر «مدیریت جهادی» تحلیل شده و مشخص شده است چگونه مبانی مدیریت راهبردی رایج باوجود داشتن وجوه اشتراک با تفکر جهادی، بهدلیل وجوه اختلاف و تمایزهای اساسی با آن، نمیتواند راهگشای چالشهای پیشروی نظام اداری و مدیریت کشور باشد. درصورتیکه اگر مدیران بخواهند در سطوح خرد و کلان به نظام اسلامی یاری رسانند میبایست با باور به پیشفرضهای عینی و واقعی برگرفته از «اعتقادات دینی» و منبعث از «اصول اساسی انقلاب اسلامی در درگیری با نظام سلطه جهانی»، به نهادینهکردن این الگوی حکمرانی نوین، بومی و اسلامی همت بگمارند. 

Keywords:

Keywords: Strategic Management, Jihadi Strategic Management, Jihadi Management., کلیدواژگان: مدیریت راهبردی, مدیریت راهبردی جهادی, مدیریت جهادی.

Paper COI Code

This Paper COI Code is JR_FRH-4-4_003. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/1198501/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
جاجرمیزاده، محسن و حسینیان، محمد جعفر و امیری طیبی، مسلم،1397، رویکردی تطبیقی به مبانی نظری «مدیریت راهبردی» و «مدیریت راهبردی جهادی» ،https://civilica.com/doc/1198501

مراجع و منابع این Paper:

لیست زیر مراجع و منابع استفاده شده در این Paper را نمایش می دهد. این مراجع به صورت کاملا ماشینی و بر اساس هوش مصنوعی استخراج شده اند و لذا ممکن است دارای اشکالاتی باشند که به مرور زمان دقت استخراج این محتوا افزایش می یابد. مراجعی که مقالات مربوط به آنها در سیویلیکا نمایه شده و پیدا شده اند، به خود Paper لینک شده اند :

 • ...
 • Research Info Management

  Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

  اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

  Scientometrics

  The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
  Type of center: پیام نور
  Paper count: 52,928
  In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

  Share this page

  More information about COI

  COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

  The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

  Support