ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

امنسازی رایانش مرزی از طریق زنجیره بلوکی

Year: 1399
COI: JR_RISTIP-10-1_002
Language: PersianView: 45
This Paper With 21 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 21 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

سعید کاظم پوریان - دانشجوی دکتری مدیریت فناوری اطلاعات، دانشکدە مدیریت و حسابداری، دانشگاه علامه طباطبائی
محمد شهبازی - دانشجوی دکتری مدیریت فناوری اطلاعات، دانشکدە مدیریت و حسابداری، دانشگاه علامه طباطبائی
محمدرضا تقوا - دانشیار دانشکدە مدیریت و حسابداری، دانشگاه علامه طباطبائی

Abstract:

فناوری های دفتر کل توزیع شده اخیرا توجه بسیاری را به خود جلب کرده است و زنجیرە بلوکی، به منزلە فناوری زیربنایی رمزارزها، کانون این توجهات است. از زنجیرە بلوکی در حوزه های گوناگونی استفاده شده است، ازجمله رایانش ابری، رایانش مهوارهای، رایانش مرزی و اینترنت اشیا (IOT). بااین حال، این فناوری با محدودیت هایی مواجه است و قابلیت پشتیبانی از تراکنش های مکرر را ندارد. از سوی دیگر، پس از رایانش ابری و رایانش مهوارهای، رایانش مرزی نیز به منزلە توانمندساز کلیدی برای بسیاری از فناوری های آتی مانند ۵G، اینترنت اشیا و ارتباطات وسائط نقلیه با یکدیگر از راه اتصال منابع و همچنین خدمات رایانش ابری به کاربران نهایی ایفای نقش می کند و این منابع و خدمات را تا مرز شبکه گسترش می دهد. اما این فناوری اکنون با چالش هایی در حوزە مدیریت نامتمرکز و امنیت روبه روست. ترکیب زنجیرە بلوکی و رایانش مرزی در قالب یک سیستم دسترسی و کنترل مطمئن شبکه، ذخیره سازی و محاسبات توزیع شده در مرزهای شبکه و درنتیجه، مقیاس بزرگی از رورهای شبکه، فضای ذخیره سازی داده ها و محاسبە اعتبار را در نزدیکی مرز شبکه و از راهی امن فراهم می آورد. با وجود مزایای سیستم های حاصل از یکپارچه سازی زنجیرە بلوکی و رایانش مرزی، پیش از پیاده سازی گسترده باید ارتقای مقیاس پذیری، خودسازماندهی، مدیریت منابع، یکپارچگی کارکردها و مسائل امنیتی آن ها مدنظر قرار گیرد. در این مقاله، برخی از پژوهش های صورت گرفته در حوزە سیستم یکپارچه متشکل از زنجیرە بلوکی و رایانش مرزی بررسی می شود. همچنین، برخی جنبه های حیاتی یکپارچه سازی زنجیرە بلوکی و رایانش مرزی شناسایی می شود. درنهایت، تاثیرات این یکپارچه سازی در کسب و کار بررسی خواهد شد.

Keywords:

رایانش مرزی, زنجیره بلوکی, رایانش مهوارهای, اینترنت اشیا, امنیت دادهها

Paper COI Code

This Paper COI Code is JR_RISTIP-10-1_002. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/1201870/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
کاظم پوریان، سعید و شهبازی، محمد و تقوا، محمدرضا،1399،امنسازی رایانش مرزی از طریق زنجیره بلوکی،https://civilica.com/doc/1201870

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: دانشگاه دولتی
Paper count: 15,871
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support