ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

چالش ها و راهبردهای توسعه صنعت چاپ و بسته بندی

Year: 1400
COI: NCMR01_037
Language: PersianView: 218
This Paper With 17 Page And PDF Format Ready To Download
محتوای کامل این Paper با فرمت WORD هم قابل دریافت می باشد.

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 17 صفحه است به صورت فایل PDF و یا WORD در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

فلورا پورسلیم - کارشناسی ارشد فیزیک، دانشگاه بوعلی سینا

Abstract:

صنعت چاپ و بسته بندی یکی از صنایع بالغو قدیمی است که در توسعه صادرات بسیاری از کشورها نقش داشته است اما در ایران، همچنان به کشورهای دیگر وابستگی برای واردات محصولات و تکنولوژی ها وجود دارد. در راستای توسعه اقتصادی، این پژوهش به بررسی چالش ها و راهبردهای توسعه صنعت چاپ و بسته بندی از دیدگاه تحقیقات پیشین و سپس اجماع خبرگان پرداخته است. در این مطالعه که به روش کیفی تحلیل محتوای متون و مصاحبه با خبرگان انجام شد در نهایت چالش های صنعت چاپ و بسته بندی با در نظر گرفتن واردات به عنوان تنها روش فعلی برای چرخیدن چرخ های ماشین صنعت شامل ۱) عدم ثبات قوانین و مقررات، ۲) تعدد مجوزها و نهادهای تصمیم گیرنده، ۳) نوسانات نرخ ارز، ۴) عدم همکاری بانک ها و سایر موسسات مالی، ۵) گمرک، تعرفه ها و مالیات، ۶) ناکارآمدی مدیران و متصدیان کنونی صادرات و واردات، ۷) عدم وجود متخصص حوزه صادرات و واردات، ۸) جو عدم اطمینان و اعتماد در میان بازرگانان خارجی نسبت به بیمه های ایرانی، ۹)بوروکراسی اداری، ۱۰ ) تحریم ها و کاسبان تحریم در صنعت چاپ، ۱۱ ) افزایش هزینه های حمل و نقل، لجستیک و انبارداری و در نهایت ۱۲ ) ریسک های کلاهبرداری از سوی بازرگانان خارجی تعیین شد. راهکارهایی برای توسعه صنعت چاپ و بسته بندی به اجماع رسید که این صنعت را از وابستگی به واردات رهایی بخشد از جمله: ۱) حمایت های دولت و سازمان های مالی و پولی،۲) انتقال دانش و تکنولوژی تولید و کاهش وابستگی به واردات، ۳) طراحی و تامین زیرساخت های تجارت الکترونیکی و کاهش بوروکراسی اداری، ۴) آموزش و توسعه نیروهای جوان در امر صادرات و واردات و در نهایت ۵) تغییر و تطبیق قوانین بیمه بازرگانی داخلی با قوانین تجارت جهانی

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is NCMR01_037. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/1202254/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
پورسلیم، فلورا،1400،چالش ها و راهبردهای توسعه صنعت چاپ و بسته بندی،First National Conference on Organizational and Management Research،Tehran،https://civilica.com/doc/1202254

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: دانشگاه دولتی
Paper count: 10,882
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support