ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

چالش های آموزش از راه دور دردوران کرونا با نگرشی بر زمین شناسی پایه ی یازدهم دبیرستان

Year: 1399
COI: GSI39_062
Language: PersianView: 55
This Paper With 8 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 8 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

فروغ ملک محمدی - اداره آموزش و پرورش شهرستان نکا
محمدحسن بازوبندی - دانشگاه فرهنگیان، پردیس شهید بهشتی و بلال حبشی، تهران،

Abstract:

آموزش علم و دانش از ضروریات زندگی نوع بشر است و هر گاه به واسطه ی پیش آمدی این آموزش به صورت چهره به چهره و مستقیم میسر نباشد، به ناچار باید از روش های دیگری جهت تداوم آموزش بهره برد. امروزه با فراگیری بیماری کووید ۱۹ ، آموزش از راه دور به صورت یک ضرورت در همه ی کشورها مورد توجه قرار گرفته است. در کشور ما نیز آموزش از راه دور با چالش هایی مواجه است که برخی از آنها به صورت فراگیر در همه جای دنیا مورد توجه قرار گرفته و برخی دیگر با توجه به شرایط و ویژگی های کشور ایران اهمیت می یابند. این چالش را به میتوان در چهار گروه: شرایط فنی، خصوصیات فرهنگی، ویژگی های روان شناختی دانش آموزان و استفاده از روش های مناسب آموزشی طبقه بندی کرد. با در نظر گرفتن شرایط فنی و ویژگی های فرهنگی به عنوان بستر آموزش، راهکارهایی را میتوان جهت بهبود آموزش ارائه نمود. کتاب زمین شناسی سال یازدهم متوسطه نیز با توجه به محتوای آن باید در این بستر به گونه ای ارائه شود، که نمره دهی به جای آزمون پایانی بر فرایند آموزش در طول سال متمرکز باشد و سنجش به صورت تلفیقی صورت گیرد. با این رویکرد این درس به گونه ای کاملا حفظی ارائه نمی شود. همچنین استفاده از نرم افزارهای تعاملی به جای برنامه های پیام رسان تاثیر قابل توجهی در بهبود فرایند آموزش خواهد داشت.

Keywords:

دانش آموز، آموزش از راه دور، آموزش تعاملی، کارپوشه، زمین شناسی

Paper COI Code

This Paper COI Code is GSI39_062. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/1202388/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
ملک محمدی، فروغ و بازوبندی، محمدحسن،1399،چالش های آموزش از راه دور دردوران کرونا با نگرشی بر زمین شناسی پایه ی یازدهم دبیرستان،39th National Congress and 4th International Congress of Earth Sciences،،،https://civilica.com/doc/1202388

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support