ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

مدیریت مصرف انرژی از طریق ارتقای سهم دوچرخه های الکتریکی و اسکوترهای برقی در حمل و نقل شهری

Year: 1399
COI: ITCC05_048
Language: PersianView: 77
This Paper With 12 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 12 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

محمدامین جزی - دانشجوی کارشناسی ارشد، دانشکده عمران، دانشگاه یزد، یزد، ایران
مهدی فلاح تفتی - دانشیار، دانشکده عمران، دانشگاه یزد، یزد، ایران

Abstract:

در جوامع امروزی با افزایش خطرات زیست محیطی و آلودگی هوا در اثر افزایش تردد خودروهای شخصی، به ویژه خودروهای تک سرنشین و همچنین کاهش منابع سوخت های فسیلی، ضرورت استفاده از انرژی های پاک بیش از پیش در شهرهای کشور آشکار می شود. در واقع مصرف بی رویه سوخت های فسیلی به خصوص بنزین، خسارات جبران ناپذیری به بخش های اقتصادی و همچنین زیست محیطی وارد کرده است. بنزین به عنوان پرکاربردترین فرآورده نفتی در شبکه حمل و نقل کشور، نقش مهمی در چرخه اقتصادی ایفا می کند. بیشترین سهم مصرف بنزین در بخش حمل و نقل شهری، مربوط به وسایل نقلیه شخصی است که به جهت کاهش مصرف این فرآورده نفتی ارزشمند باید به سمت تغییر این فرهنگ نادرست حمل و نقلی و مدیریت منابع انرژی حرکت نمود. حمل و نقل با استفاده از دوچرخه های الکتریکی و اسکوترهای برقی بهترین پیشنهاد برای جایگزینی با خودروهای شخصی در سفرهای درون شهری است. در این مقاله سعی بر آن است تا به تشریح دوچرخه های الکتریکی و اسکوترهای برقی پرداخته و مزایا و محاسن استفاده از این دو وسیله ی حمل و نقلی ارزشمند و جایگزینی آن ها با خودروهای شخصی بنزین سوز در حمل و نقل های درون شهری ارائه گردد که این مهم با طرح یک سناریو و توجیه اقتصادی این جایگزینی تشریح شده است. بر اساس نتایج این سناریو در صورتی که تنها ۵۰ درصد از سفرهای درون شهری انجام شده با خودروهای شخصی بنزین سوز با دوچرخه های الکتریکی و اسکوترهای برقی جایگزین شود، روزانه به طور متوسط ۳۰,۷۸۸,۸ لیتر بنزین صرفه جویی خواهد شد که به این طریق روزانه حدود ۴۵۷/۵۹۹ میلیارد ریال و سالانه حدود ۱۶۷.۰۲۳/۶۲ میلیار ریال ذخیره سازی ریالی صورت می گیرد.

Keywords:

مدیریت مصرف انرژی، دوچرخه الکتریکی، اسکوتر برقی، حمل و نقل شهری، انرژی الکتریکی، بنزین

Paper COI Code

This Paper COI Code is ITCC05_048. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/1202778/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
جزی، محمدامین و فلاح تفتی، مهدی،1399،مدیریت مصرف انرژی از طریق ارتقای سهم دوچرخه های الکتریکی و اسکوترهای برقی در حمل و نقل شهری،5th National Conference on Application of Novel Technologies in Engineering Sciences،Torbat Heydarieh،،،https://civilica.com/doc/1202778

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: دانشگاه دولتی
Paper count: 12,602
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support