ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

بررسی آموزه های دینی در ادبیات منثور کودکان با تکیه بر آثار:سیدمهدی شجاعی

Year: 1400
COI: PLCCONF04_038
Language: PersianView: 178
This Paper With 18 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 18 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

ملیحه سبحانی مقدم - فارغ التحصیل کارشناسی ارشدزبان وادبیات فارسی دانشگاه آزاداسلامی واحدعلی آباد کتول
سیدحسن میرزائی - فارغ التحصیل کارشناسی ارشد تاریخ تشیع، دانشگاه پیام نور مرکز مشهد

Abstract:

ادبیات کودکان، به شیوه جدید بعداز مشروطه مورد توجه قرارگرفت، شعر، داستان، نمایش نامه های ویژه کودکان وتوجه به ساختارهای روانی کودکان و دخالت دادن یافته های روانشناسی کودک در شعر و نثر ادبی همگی نشان از توجه ویژه به ادبیات کودکان است. ازسوی دیگر اهداف اجتماعی، سیاسی، فرهنگی و ده ها هدف خاص، ادبیات کودکان را مطمح نظر خویش قرارداده است. تعمیق آموزه های دینی نیز از جمله مقولاتی است که در ادبیات کودکان مورد توجه قرار گرفته است و این موضوع بعد از انقلاب اسلامی ایران، در ادبیات منظوم و منثور جلوه ی بیشتری یافته است. ما با انتخاب موضوع : بررسی آموزه های دینی در داستانهای منثور کودکان بر آن بودیم تا در پژوهش خویش بررسی نمایم که چه آموزه های دینی در این نوع داستانها هدف آموزش قرار گرفته است؟ و کدام یک از این آموزه ها دارای بسامد بیشتری بوده است؟ در این مقاله پس از نگاهی اجمالی به کودک و ادبیات کودک در ایران به بررسی ادبیات دینی و جایگاه دین در ادبیات کودک، پرداخته شده و در پایان به تحلیل آموزه های دینی در ادبیات کودک و نقد و بررسی آثار نویسندگان، با تکیه بر آثار(سید مهدی شجاعی) پرداخته شده است و نتیجه ی حاصل از این پزوهش نمایانگر آن است که، آموزه های دینی در داستانهای این نویسنده، علی رغم برخی کاستیها، اغلب با ساختارهای علمی نگارش کتابهای داستانی کودکان مطابقت دارد و نویسنده با آگاهی بر دانش روانشناسی کودکان و تعمق در شیوه های علمی و تجربی آموزش به کودکان، با نگارش داستانها، به اهداف خویش نزدیک شده است

Keywords:

ادبیات دین/ کودکان/ داستانهای منثور/ آموزه دینی

Paper COI Code

This Paper COI Code is PLCCONF04_038. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/1203013/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
سبحانی مقدم، ملیحه و میرزائی، سیدحسن،1400،بررسی آموزه های دینی در ادبیات منثور کودکان با تکیه بر آثار:سیدمهدی شجاعی،Fourth National Congress of Persian Culture and Literature،Hamadan،https://civilica.com/doc/1203013

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: Azad University
Paper count: 2,959
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support