ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

کاربرد داده های ماهواره ای تی . ام. (TM) در برآورد تولید مرتع (مطالعه موردی زیر حوضه سفیدآب، سد لار)

Year: 1386
COI: JR_JWSS-11-40_034
Language: PersianView: 15
This Paper With 12 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 12 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

Abstract:

داده های ماهواره ای به منظور گسترش و مدیریت منابع مرتعی همواره قادر است در تامین اطلاعات لازم در جنبه های مختلف جوامع گیاهی من جمله بیوماس نقش مهمی را ایفا نماید. منطقه مورد مطالعه در زیر حوضه سفیدآب، از حوضه آبخیز سد لار، قسمت مرکزی رشته کوه های البرز در شمال کشور با اقلیم نیمه مرطوب معتدل واقع شده است. به منظور بررسی قابلیت داده های ماهواره ای در برآورد تولید از داده های سنجنده TM باتوجه به تعدد باندها دراین سنجنده که امکان محاسبه شاخص های بیشتری را فراهم می ساخت، استفاده گردید. در این تحقیق داده های میدانی باروش نمونه برداری تصادفی – سیستماتیک متعلق به ۲۰ واحد نمونه برداری در ۲۰۰ پلات جمع آوری گردید. برای تشخیص مختصات جغرافیایی واحدهای نمونه برداری و پیکسل های مربوط در داده های رقومی از دستگاه تعیین موقعیت همراه با Benchmarc نزدیک به منطقه استفاده شد. برای محاسبه شاخص های گیاهی و برای این که تعین محل نمونه برداری بر روی پیکسل های مربوطه در روی تصویر ماهواره ای به درستی و با خطای کمتری انجام شود، میانگین رقومی ۹ پیکسل مربوط به واحدهای نمونه برداری از تصاویر تصحیح شده استخراج گردید. سپس هم بستگی بین داده های زمینی و شاخص های گیاهی حاصل از ترکیب باندهای مختلف ارزیابی و پس از آن، شاخص های گیاهی مناسب تشخیص داده شدند. در نهایت محاسبات و بررسی های آماری برای معرفی مدل مناسب ارائه گردید که پس از آزمایش مدل ها نتایج به دست آمده حاکی از آن است که بین شاخص های گیاهی مناسب و داده های میدانی هم بستگی قابل ملاحظه ای وجود دارد. بنابراین امکان تخمین دقیق تولید مراتع از طریق استفاده از اطلاعات لندست تی ام به همراه نقاط کنترل زمینی وجود دارد.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is JR_JWSS-11-40_034. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/1205001/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
کریم سلیمانی، و رضا تمرتاش، و فاطمه علوی، و صدیقه لطفی، ،1386،کاربرد داده های ماهواره ای تی . ام. (TM) در برآورد تولید مرتع (مطالعه موردی زیر حوضه سفیدآب، سد لار) ،https://civilica.com/doc/1205001

مراجع و منابع این Paper:

لیست زیر مراجع و منابع استفاده شده در این Paper را نمایش می دهد. این مراجع به صورت کاملا ماشینی و بر اساس هوش مصنوعی استخراج شده اند و لذا ممکن است دارای اشکالاتی باشند که به مرور زمان دقت استخراج این محتوا افزایش می یابد. مراجعی که مقالات مربوط به آنها در سیویلیکا نمایه شده و پیدا شده اند، به خود Paper لینک شده اند :

 • ...
 • Research Info Management

  Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

  اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

  Share this page

  More information about COI

  COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

  The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

  Support