ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

بهسازی لرزه ای زیرسازه پل توسط مهاربند تسلیم شونده بدون کمانش

Year: 1390
COI: NCCE06_0684
Language: PersianView: 800
This Paper With 8 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 8 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

پدرام محمودی - کارشنا سی ارشد مهندسی عمران - سازه، دانشگاه فردوسی مشهد
حسن حاجی کاظمی - استاد دانشکده مهندسی دانشگاه فردوسی مشهد،گروه مهندسی عمران

Abstract:

از عواملی که موجب تخریب پل ها می شود، وقوع زلزله، باد، فرسایش و خستگی اعضاء پل می باش د. این عوامل باعث ایجاد صدمات جبران ناپذیری در سازه پل می شود بطوریکه با ترمیم و مقاو م سازی پل ها می توان خسارات ایجاد شده در سازه پل ناشی از این عوامل را کنترل نمو د. در این مقاله با استفاده از تکنولوژی مهاربند های تسلیم شونده بدون کمانش قرار است تا زیرسازه پل بهسازی شو د. این نوع مهاربند می تواند در برابر هر نوع مد کمانشی مقاومت کند و به حد جاری شدن برسد . طبق نتایج آزمایشگاهی، این نوع مهاربند توانایی جذب انرژی بالایی داشته و می تواندخسارات وارده ناشی از بارهای لرزه ای به سازه پل را کاهش ده د. بدین منظور با انتخاب مدل یک پل نمونه، ابتدا با انجام تحلیل های استاتیکی و دینامیکی سازه پل مورد ا رزیابی قرار م یگیر د. سپس با مدلسازی مهاربند بدون کمانش، بهسازی پل مذکور با این نوع مهاربند انجام می شود و نتایج کمی و کیفی آن مورد بررسی قرار م یگیر د. در ادامه پل مورد نظر توسط مهاربند معمولی ضربدری بهسازی می شود و با انجام تحلیل های لازم، نتایج حاصل از به سازی با مهاربند بدون کمانش، با نتایج حاصل از بهسازی با مهاربند معمولی مورد ارزیابی و مقایسه قرار م یگیر د. مدلسازی پل نمونه و مهاربند بدون کمانش و نیز انجام تحلیل های استاتیکی و دینامیکی بر روی مد لها در محیط نرم افزار Sap 2000 Nonlinearانجام می شو د. با مقای سه نتایج حاصل از آنالیز سه مدل پل مذکور عملکرد مطلوب سیستم مهاربند تسلیم شونده بدون کمانش در بهسازی سازه پل نمایان می شو د.

Keywords:

بهسازی، پل ، مهاربند بدون کمانش، مدلسازی

Paper COI Code

This Paper COI Code is NCCE06_0684. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/120878/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
محمودی، پدرام و حاجی کاظمی، حسن،1390،بهسازی لرزه ای زیرسازه پل توسط مهاربند تسلیم شونده بدون کمانش،6th National Congress on Civil Engineering،Semnan،،،https://civilica.com/doc/120878

مراجع و منابع این Paper:

لیست زیر مراجع و منابع استفاده شده در این Paper را نمایش می دهد. این مراجع به صورت کاملا ماشینی و بر اساس هوش مصنوعی استخراج شده اند و لذا ممکن است دارای اشکالاتی باشند که به مرور زمان دقت استخراج این محتوا افزایش می یابد. مراجعی که مقالات مربوط به آنها در سیویلیکا نمایه شده و پیدا شده اند، به خود Paper لینک شده اند :

 • باجی، ح. و هاشمی، ج.، برنامه عمومی حلیل و طراحی ...
 • باجی، ح. و هاشمی، ج. تکنیک های مدلسازی، تحلیل و ...
 • Yoshino, T., and Y. Karino. Experimental Study on Shear Wall ...
 • Wakabayashi, M., Nakamura, T., Katagihara, A., Yogoyama, H., and T. ...
 • Watanabe A., Hitomi Y. Saeki E.. Wada A., Fujimoto M., ...
 • Carden, L.P., Itani A, Buckle I, Aiken I., Buckling Restrained ...
 • _ Carden, L. P., Itani, A. M., and Buckle, I. ...
 • Applied Technology Council (ATC-40), Seismic Evaluation and Retrofit of Concrete ...
 • Black, C. J., Makris, N., and I. D. Aiken.. Component ...
 • Research Info Management

  Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

  اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

  کدام مقالات به این منبع استناد نموده اند


  بر اساس سیستم تحلیلی استنادات مقالات، تاکنون برای نگارش 1 Paper استفاده شده است.

  Scientometrics

  The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
  Type of center: دانشگاه دولتی
  Paper count: 28,217
  In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

  New Papers

  Share this page

  More information about COI

  COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

  The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

  Support