ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

چینه نگاری سکانسی زون های پایینی سازند آسماری در میدان نفتی مارون با استفاده از آنالیز ریز رخساره ها، نقشه های هم سنگی و نمودارگاما

Year: 1393
COI: JR_JSSR-30-4_001
Language: PersianView: 36
This Paper With 20 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 20 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

جلیل جعفری - شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب
اسداله محبوبی - دانشگاه فردوسی
محمد خانه باد - دانشگاه فردوسی
اسداله محبوبی - دانشگاه فردوسی
احمد میرمرقابی - دانشگاه فردوسی مشهد
رضا موسوی حرمی - دانشگاه فردوسی مشهد
شهرام آورجانی - شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب

Abstract:

    سازند آسماری به سن الیگو- میوسن مهمترین سنگ مخزن میدان نفتی مارون در فروافتادگی دزفول در جنوب غربی ایران بوده که در حوضه فورلندی کمربند کوهزایی زاگرس نهشته شده است. هدف از این مطالعه تفسیر محیطرسوبی و چینهنگاری سکانسی زونهای پایینی سازند آسماری در چاههای شماره ۲۸۱، ۳۴۲ و ۳۱۲ میدان مارون بر اساس تغییر در روند شکل نمودار گاما، نقشه­های هم سنگی و تغییرات ریزرخسارههاست. بر این اساس در چاههای مورد مطالعه ۹ ریز رخساره کربناتی و ۲ پتروفاسیس سیلیسی- آواری که در چهار محیط دریای باز، سد، لاگون و جزرومدی در یک رمپ هموکلینال (شامل رمپ خارجی، میانی و داخلی) نهشته شدهاند، شناسایی شده است. همچنین، بر مبنای اشکال شناسایی شده بر روی نمودار اشعه گاما، رسوبات مورد مطالعه در محیط دریایی تشکیل شده است. در محیط دریای باز و سدی، نمودارگاما به شکل زنگولهای دندانهدار، قارچی دندانهدار، قوسی به سمت چپ، دندانهای و واگنی به سمت راست، در محیط ساحلی به دو صورت سیلندری و قارچی شکل و در محیط جزرومدی و لاگون به صورت قوسی به سمت راست تا سیلندری شکل دیده میشود. بر اساس نقشه­های هم سنگی رسوبات ماسه سنگی زون­های پایینی سازند آسماری میدان نفتی مارون توسط سیستم دلتایی در طول حاشیه جنوب غربی حوضه گسترش پیدا کرده و دائما تحت تاثیر تغییرات سطح آب دریا بودهاند. آنالیز چینهنگاری سکانسی منجر به شناسایی سه سکانس رسوبی رده سوم ( DS۱ ، DS۲ و DS۳ ) در چاههای مورد مطالعه شده است.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is JR_JSSR-30-4_001. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/1209120/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
جعفری، جلیل و محبوبی، اسداله و خانه باد، محمد و محبوبی، اسداله و میرمرقابی، احمد و موسوی حرمی، رضا و آورجانی، شهرام،1393،چینه نگاری سکانسی زون های پایینی سازند آسماری در میدان نفتی مارون با استفاده از آنالیز ریز رخساره ها، نقشه های هم سنگی و نمودارگاما،https://civilica.com/doc/1209120

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support