ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

تحلیلی بر چگونگی گسترش شهر گالیکش با تاکید بر رشد هوشمند

Year: 1399
COI: AUGES03_032
Language: PersianView: 115
This Paper With 13 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 13 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

علی خسروی - دانشجوی کارشناسی ارشد برنامه ریزی شهری دانشگاه زابل
غلامعلی خمر - عضو هیئت علمی گروه جغرافیا دانشگاه زابل

Abstract:

رشد هوشمند یک تئوری برنامهریزی است که بر جلوگیری از گسترش پراکنده شهر تاکید دارد و بدین منظور بر رشد در مرکز شهر تمرکز د ارد و از تخصیص کاربری به صورت فشرده، با گرایش به حمل و نقل عمومی، شهر قابل پیاده روی و مناسب برای دوچرخه سواری و همچنین توسعه با کاربری مختلط و با انواع مختلفی از گزینه های مسکن، حمایت می کند. هدف پژوهش حاضر ارزیابی پراکندگی و فشردگی شهر و ارائه راهکارهایی برای جلوگیری از گسترش آن بر روی زمین های با ارزش کشاورزی می باشد. در این پژوهش شهر گالیکش مورد بررسی قرار گرفته است. نوع تحقیق کاربردی و روش اصلی آن توصیفی_ تحلیلی می باشد که در آن به توصیف رشد هوشمند و اصول و راهکارهای آن پرداخته می شود. نتیجه این تحقیق نشان می دهد که شهر گالیکش در زمینه فشردگی تفاوت های زیادی با معیارهای رشد هوشمند دارد و با راهبرد رشد هوشمند می توان از گسترش پراکنده شهر جلوگیری کرد. در ارزیابی به منظور آگاهی از میزان رشد شهر به صورت فشرده و پراکنده و تطابق آن با اصول رشد هوشمند از مدل های آنتروپی شانون و هلدرن استفاده شده است. در پایان پژوهش پیشنهادها و راهبردهایی تدوین شده که می تواند وضع موجود را بهبود ببخشد و از ادامه رشد پراکنده در آینده جلوگیری کند.

Keywords:

رشد هوشمند، رشد پراکنده، کاربری اراضی، شهر گالیکش

Paper COI Code

This Paper COI Code is AUGES03_032. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/1214718/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
خسروی، علی و خمر، غلامعلی،1399،تحلیلی بر چگونگی گسترش شهر گالیکش با تاکید بر رشد هوشمند،Third International Conference on New Ideas in Architecture, Urban Planning, Geography and Sustainable Environment،Mashhad،https://civilica.com/doc/1214718

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم
این Paper در بخشهای موضوعی زیر دسته بندی شده است:

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: دانشگاه دولتی
Paper count: 6,488
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support