ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

بررسی جایگاه مکان در بحث معماری

Year: 1399
COI: AUGES03_034
Language: PersianView: 109
This Paper With 10 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 10 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

امید شاطری وایقان - کارشناسی ارشد معماری داخلی، پژوهشگر و تحلیل گر و نظریه پرداز فعال مسائل حوزه تخصصی معماری/ معماری داخلی

Abstract:

مبحث مکان، در برخورد روح مکانی– حس مکانی در خود وجود مکان باعث دگرگونی آدمی در رسیدن به یک هویت که بسیار حائز اهمیت با سایر موضوعات در معمتری به شمار می آید، می باشد که تنها وجودی مکان می تواند آن را به اثبات و جودیت برخوردار گردد و به فضا معنا بخشد. یکی از دغدغه های مکانی در هر مکان و جود آدمی بوده که با وجود آن هم می توان به هویت واحد و هم به بی هویتی در مکان دست پیدا کنیم چراکه وجود انسان باعث پدید آمدن هرچیزی برای بشریت در جهان تلقی به شمار. روش تحقیق در پژوهش مورد مطالعه حاضر با استفاده از روش تحقیقی توصیفی- تحلیلی، بهره مند بوده و همچنین با تجزیه و تحلیل- واکاوی اطلاعات و داده های به دست آمده از روش مطالعه کتابخانه ای استخراج گردیده را دارا می باشد را برخوردار می باشد. بنابراین در بررسی مکان و شفاف سازی آن باعث ذهنیت گویا از هویت و درک آن از هویت در مکان بین مخاطبان می شود. در نتیجه می توان بیان نمود مکان هم سو با (روح مکانی– حس مکانی)، به یک هویت واحد در محیط آدمی به وجود می آید.

Keywords:

مکان، هویت، معماری، فضا، انسان

Paper COI Code

This Paper COI Code is AUGES03_034. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/1214720/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
شاطری وایقان، امید،1399،بررسی جایگاه مکان در بحث معماری،Third International Conference on New Ideas in Architecture, Urban Planning, Geography and Sustainable Environment،Mashhad،https://civilica.com/doc/1214720

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support