ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

واردات چوب، پایانه های دریایی چوب و کارآفرینی و صنعت

Year: 1399
COI: WOODCONF03_079
Language: PersianView: 104
This Paper With 16 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 16 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

بهبود محبی - دانشیار گروه علوم چوب و کاغذ، دانشکده منابع طبیعی و علوم دریایی، دانشگاه تربیت مدرس
حسین شاهباز - عضو هیات علمی وزارت جهاد کشاورزی، سازمان جهادکشاورزی استان تهران؛ کارشناس صنایع محصولات جنگلی، .معاونت توسعه صنایع تبدیلی و توسعه کسب و کارهای کشاورزی، وزارت جهاد کشاورزی و مشاور مرکز منطقه ای کنوانسیون بازل، سازمان محیط زیست

Abstract:

با توجه به این که حفظ منابع طبیعی از اهم برنامه های دولت بوده است و در سال ۱۳۸۲ برنامه جامع صیانت از جنگ های شمالکشور نیز تحت عنوان "حفظ، نگهداری و توسعه جنگل های شمال کشور" در همین زمینه به تصویب مجلس شورای اسلامی رسیدبدین سبب سازمان جنگل ها، مراتع و خبزیزداری تقریبا برداشت سالیانه خود را به کمتر از ۵۰ % رسانید و سپس طبق برنامه استراحتجنگل هر گونه برداشت چوب از جنگ های شمال کشور را متوقف گردید. طبق آمار میزان برداشت قانونی چوب از ۱۷۶۰۱۶۴ متر مکعبدر سال ۱۳۷۳ به مقدار ۸۲۳۵۰۰ مترمکعب در سال ۱۳۸۲ و هم اکنون به تقریبا صفر در جنگل های شمال کشور رسیده است این بدینمعنی است که صنعت چوب و کاغذ کشور برای تامین نیاز چوب خود وابستگی به واردات پیدا نمود در غیر این صورت توقف مطلق صنایعچوب و کاغذ کشور و بیکار شدن هزاران نفر در این بزرگ را به ناچار پذیرفت اما واردات چوب و سازمان دهی آن در بندرهای ویژه چوب وتوسعه صنایع در مرزهای دریایی جنوب و شمال کشورمان خود یک فرصت فوق العادهای برای حفظ تولید و درآمدزایی توام با اشتغالجمعیت زیادی از دانش آموختگان و ارز آوری برای کشور همراه خواهد بود این مقاله به بررسی اجمالی عوامل و شرایط احداث یک گمرکاختصاصی برای محصولات جنگلی با اشاره به تجربه های موفق جهانی در این باره می پردازد.

Keywords:

واردات چوب، پایانه های دریایی ویژه چوب، فرآورده های چوبی، گسترش صنایع، کارآفرینی

Paper COI Code

This Paper COI Code is WOODCONF03_079. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/1214849/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
محبی، بهبود و شاهباز، حسین،1399،واردات چوب، پایانه های دریایی چوب و کارآفرینی و صنعت،The 3rd National Conference on Knowledge and Innovation in the Wood and Paper Industry،Tehran،https://civilica.com/doc/1214849

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: دانشگاه دولتی
Paper count: 29,155
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support