Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

ارزیابی طرح بهسازی و نوسازی بافت های فرسوده شهری با کمک روش PESTEL (مطالعه موردی طرح تفصیلی منطقه ۷ تهران)

Year: 1400
COI: ACUC12_009
Language: PersianView: 505
This Paper With 17 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 17 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

هادی رضایی راد - استادیار گروه شهرسازی، دانشگاه بوعلی سینا
سمیه مرادی - کارشناس ارشد مدیریت شهری

Abstract:

با افزایش بی رویه جمعیت شهرها، بویژه جمعیت تهران مساله فضا و توسعه پایدار فضایی از اهمیت قابل توجهی برخوردار می باشد. در تهران رشد جمعیت شهری با توسعه ناموزون افقی شهر و ازبین بردن منابع اقتصادی، اجتماعی همراه بوده است . این درحالی است که بسیاری از شهرها دارای منابع فضایی با ارزش اما فرسوده ای هستند که راهگشای بسیاری از مشکلات بوجود آمده شهرها در حال حاضر است و ازهمین جا مساله بهسازی و نوسازی این فضاهای با ارزش مورد توجه قرارگرفته است. متاسفانه تهران به دلیل استفاده از طرح هایی که بیشتر تقلیدی بوده و تنها مسائل کالبدی را مورد توجه قرارداده است، نتوانسته از این فضای با ارزش استفاده بهینه ای را بعمل آورد. منطقه ۷ تهران از جمله مناطقی است که ضمن برخورداری از قابلیت های بالقوه در جذب جمعیت شناور با معضل بافت فرسوده مواجه شده است. این منطقه به رغم اجرای طرح های بهسازی و نوسازی بافت های فرسوده در جهت احیاء بافت فرسوده نتوانسته آنگونه که شایسته قدمت منطقه و توان های موجود آن است، در مسیرتوسعه شهری گامی موثر بردارد. هدف این تحقیق ارزیابی طرح بهسازی و نوسازی بافت های فرسوده با روش PESTEL در منطقه ۷ شهرداری تهران است که از روش تحقیق اسنادی و بصورت توصیفی - تحلیلی و مطالعه کتابخانه ای بهره مند شده است. با توجه به مجموع نتایج به دست آمده از بررسی و ارزیابی پیشنهاد می گردد در طرح ها و مداخلات آتی در زمینه ی ساماندهی محلات مورد مطالعه، سازمان های ذی ربط و متولی بافت های فرسوده این محلات به مواردی همچون میزان تمایل ساکنین به مشارکت، شیوه های مشارکت، دلایل نارضایتی و مخالفت آنان در رابطه با مشارکت وغیره توجه ویژه داشته باشند.

Keywords:

ارزیابی طرح های توسعه شهری , طرح بهسازی , نوسازی , بافت فرسوده , روش پستل pestel , منطقه ۷ شهرداری تهران

Paper COI Code

This Paper COI Code is ACUC12_009. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/1214859/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
رضایی راد، هادی و مرادی، سمیه،1400،ارزیابی طرح بهسازی و نوسازی بافت های فرسوده شهری با کمک روش PESTEL (مطالعه موردی طرح تفصیلی منطقه ۷ تهران)،Twelfth National Conference on Civil Engineering, Architecture and Urban Development،Babol،https://civilica.com/doc/1214859

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم
این Paper در بخشهای موضوعی زیر دسته بندی شده است:

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Reviews

5.00
1 تعداد پژوهشگران نظر دهنده
5 1
4 0
3 0
2 0
1 0

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: دانشگاه دولتی
Paper count: 11,242
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

New Papers

New Researchs

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support