Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

تاثیر سایه بناهای بلند مرتبه بر آسایش حرارتی عابران پیاده ( نمونه موردی : خیابان امام خمینی شهر هشتگرد)

دوازدهمین کنفرانس ملی مهندسی عمران، معماری و توسعه شهری
Year: 1400
COI: ACUC12_012
Language: PersianView: 190
This Paper With 10 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 10 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

رضا محبی - دانشگاه غیاث الدین جمشید کاشانی
قاسم نصیری اوانکی - دانشگاه غیاث الدین جمشید کاشانی

Abstract:

در حال حاضر در بیشتر کلان شهرها و شهرهای بزرگ توسعه ساختمان های بلند مرتبه مشهود است و آثار زیادی را برجای گذاشته است در این میان یکی از جنبه های اصلی اثرگذاری بناهای بلند مرتبه تاثیر بر آسایش اقلیمی و زیست محیطی است عابران در خیابان است. در انجام این مقاله در ابتدا مولفه های تاثیرگذار بر آسایش حرارتی با مطالعه و بررسی دیدگاه صاحبان نظر به دست آمد برای بررسی داده ها از نرم افزارهای Ecotect و Airflowdesign استفاده شد نتایج به دست آمده از تحقیق نشان می دهد برخی ساختمان های بلند در فصل پاییز باید از تمهیداتی همچون فرم خاص نماها و موارد بیشتری برای ایجاد سایه استفاده کنند و در فصل زمستان باید شرایط استفاده بیشتر از آفتاب و کاهش جریان باد را دنبال کرد اما در برخی دیگر در فصل های بهار و تابستان و پاییز باید تمهیدات بیشتری را برای بهره گیری از سایه و جریان باد در نظر گرفت و در فصل زمستان شرایط برای بهره گیری از آفتاب و کاهش جریان هوا استفاده شود، بنابراین در پژوهش حاضر تلاش می شود تاپس از بررسی تجارب مطرح در این حوزه اصول و رهنمود های طراحی را در مبحث حرارتی و محیطی ارائه کند.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is ACUC12_012. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/1214862/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
محبی، رضا و نصیری اوانکی، قاسم،1400،تاثیر سایه بناهای بلند مرتبه بر آسایش حرارتی عابران پیاده ( نمونه موردی : خیابان امام خمینی شهر هشتگرد)،Twelfth National Conference on Civil Engineering, Architecture and Urban Development،Babol،https://civilica.com/doc/1214862

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: موسسه غیرانتفاعی
Paper count: 335
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

New Papers

New Researchs

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support