ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

ارزیابی تاثیر حمل و نقل عمومی در خدمات رسانی حین بحران زلزله (مطالعه موردی: منطقه ۶ شهر اصفهان)

Year: 1400
COI: ACUC12_058
Language: PersianView: 97
This Paper With 10 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 10 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

بهروز احمدخسروی - دانشجوی کارشناسی ارشد جغرافیا و برنامه ریزی شهری، دانشگاه اصفهان

Abstract:

حمل و نقل عمومی یکی از مهم ترین شاخص های مدیریت بحران می باشد که می تواند روند آن را در زمان بحران بهبود ببخشد. به محض وقوع بحران های جدی نیاز به تخلیه و جابجایی مردم آسیب دیده از یک طرف و انتقال امداد رسانان به محل حادثه از طرف دیگر به شدت افزایش می یابد. با توجه به این موضوع در این پژوهش تلاش شده است نقش و جایگاه شبکه ارتباطی منطقه ۶ شهر اصفهان در مدیریت بحران زلزله مورد بررسی قرار گرفته و همچنین میزان کارایی شبکه ارتباطی منطقه ۶ در حین بحران زلزله مورد ارزیابی قرار گیرد . نوع مطالعه در این تحقیق کاربردی- توسعه ای می باشد.روش مورد استفاده در این پژوهش توصیفی- تحلیلی و اطلاعات مورد نظر با استفاده از روش اسنادی و کتابخانه ای و تهیه پرسشنامه از کارشناسان گردآوری شده و با استفاده از نرم افزار SPSS مورد تحلیل قرار گرفته است. حجم نمونه مورد استفاده ۱۰۰ کارشناس می باشد که به روش تصادفی انتخاب شده اند. با توجه به بررسی های صورت گرفته و با توجه به سطح معناداری sig=۰.۰۰۰ برای کارایی سیستم حمل و نقل در حین بحران زلزله، مشخص شد که این سیستم در حین وقوع بحران از کارایی لازم برخوردار نیست . و همچنین با توجه به بررسی های صورت گرفته از بین شاخص های مورد بررسی ، شاخص ساماندهی و برنامه ریزی نسبت به سایر شاخص های موثر در سیستم حمل و نقل عمومی حین بحران زلزله، از مطلوبیت و اثرگذاری بیشتری برخوردار است

Keywords:

حمل و نقل شهری، خدمات رسانی، بحران، زلزله، منطقه ۶ شهر اصفهان

Paper COI Code

This Paper COI Code is ACUC12_058. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/1214908/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
احمدخسروی، بهروز،1400،ارزیابی تاثیر حمل و نقل عمومی در خدمات رسانی حین بحران زلزله (مطالعه موردی: منطقه ۶ شهر اصفهان)،Twelfth National Conference on Civil Engineering, Architecture and Urban Development،Babol،https://civilica.com/doc/1214908

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم
این Paper در بخشهای موضوعی زیر دسته بندی شده است:

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: دانشگاه دولتی
Paper count: 16,819
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support