ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

بررسی حقوق شهروندی؛ حقوق و تکالیف شهروندان

Year: 1400
COI: ACUC12_062
Language: PersianView: 307
This Paper With 10 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 10 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

یوسف کارکن - دانشگاه آزاد اسلامی واحد گرگان ،دانشجوی رشته معماری، مقطع کارشناسی ارشد

Abstract:

حقوق شهروندی در آن مفهوم که بر ابتدائی ترین و اساسی ترین حقوق افراد بشر دلالت دارد به هیچ وجه محدوده ای به نام شهر و روستا ندارد. در حال حاضر موضوع شهروندی و حقوق شهروندی از مهم ترین مباحث عرصه های اجتماعی و سیاسی در بین جوامع است. روش تحقیق این پژوهش توصیفی تحلیلی است و بنابر نوع هدف، کاربردی است. در ابتدا به مفهوم شهر و شهروند و تاریخچه حقوق شهروندی اشاره می شود و سپس مفهوم تکلیف و تکالیف شهروندی را مورد بررسی قرار می دهیم. آنگاه به حقوق شهروندی و اهمیت آن و راهکارهای ارتقای حقوق شهروندی پرداخته و به آموزش شهروندی و مدیریت قوانین شهری اشاره می نماییم. در ادامه مسئولیت های متقابل شهری و شهروندان را مورد بررسی قرار می دهیم. در نهایت به ویژگی شهروند خوب و ارتباط شهروند خوب و شهر خوب و امنیت شهروندان می پردازیم و پیشنهاداتی نیز ارائه گردید. در نتیجه گیری نیز به این رسیدیم که ارتباط بین حق و تکلیف رابطه جدانشدنی و وثیق ناپذیری است و اینکه اساس حقوق شهروندی بر سه اصل حقوق مدنی، حقوق سیاسی و حقوق اجتماعی بنیان نهاده شده و از ارکان اصلی حقوق بشر محسوب می شود

Keywords:

امنیت، تکالیف، حقوق شهروندی، شهروند، مدیریت شهری

Paper COI Code

This Paper COI Code is ACUC12_062. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/1214912/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
کارکن، یوسف،1400،بررسی حقوق شهروندی؛ حقوق و تکالیف شهروندان،Twelfth National Conference on Civil Engineering, Architecture and Urban Development،Babol،https://civilica.com/doc/1214912

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم
این Paper در بخشهای موضوعی زیر دسته بندی شده است:

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: Azad University
Paper count: 2,903
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support