ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

بازگشت ایالات متحده امریکا به برنامه جامع اقدام مشترک(برجام)؛بایدها و نبایدها

Year: 1400
COI: LPHCONF01_083
Language: PersianView: 140
This Paper With 14 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 14 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

فاطمه فیروزی - دانشجوی کارشناسی ارشد روابط بینالملل دانشکده حقوق و علوم سیاسی دانشگاه مازندران
احسان صفری - دانش آموخته کارشناسی ارشد حقوق بینالملل دانشکده حقوق و علوم سیاسی دانشگاه مازندران

Abstract:

برنامه جامع اقدام مشترک ۱ در تاریخ ۳۲ تیرماه ۱۳۹۴ با توافق نهایی وزرای امور خارجه ۱ + ۵ و وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در وین به امضا رسید. پیرو آن موافقت نامه، شورای امنیت سازمان ملل متحد، قطعنامه ۲۲۳۱ را در جهت رفع تحریمها و اجرای کامل تعهدات به تصویب رساند. پس از پایان دوره ریاست جمهوری باراک اوباما با انتقال قدرت به دانلد ترامپ و تغییر سیاست خارجی امریکا، خروج از برجام در ۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۷ کلید خورد و مقدمهای بر اعمال تحریم های یک جانبه امریکا شد. در انتخابات سوم ژانویه ۲۰۲۰ ایالات متحده امریکا، دانلد ترامپ شکست خورد و با پیروزی جو بایدن از حزب دموکرات، امکان تغییر در سیاست خارجی امریکا و زمزمه بازگشت به برجام مطرح شد، اما با توجه به فقدان راهکار حقوقی و سیاسی نسبت به خروج اعضاء و تقاضا برای بازگشت آنان به برجام، شاهد سردرگمی حقوقی و سیاسی میان اعضاء شده و برخی راه حل را بر سازوکار حلوفصل اختلافات پیشبینی شده در برجام میدانند. با این وجود، در صورت تقاضا به منظور بازگشت امریکا به برجام، چه سازوکار یا طرقی را میتوان به منظور نیل به این مقصود متصور شد؟ آیا سازوکار پیشبینی شده در برجام در جهت حلوفصل اختلافات از طریق کمیسیون حل و فصل اختلافات، حصول این امر را مقدور می نماید؟ با عنایت به خروج ایالات متحده از برنامه جامع اقدام مشترک، توسل به کمیسیون حل وفصل اختلافات قابل تصور نیست و بایست تحقق این امر را از دو طریق پیگیری نمود؛ نخست، شورای امنیت و حضور ایالات متحده بعنوان نماینده دائم شورای امنیت در اجلاسیه مذاکرات دولتهای عضو برجام و دوم، بسترسازی برای تدوین و تصویب موافقت نامه ای دو جانبه میان ایالات متحده و ایران بعنوان دو سویه اصلی این اختلافات دانست.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is LPHCONF01_083. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/1217598/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
فیروزی، فاطمه و صفری، احسان،1400،بازگشت ایالات متحده امریکا به برنامه جامع اقدام مشترک(برجام)؛بایدها و نبایدها،1st Conference on Law, Political Science and Humanities،https://civilica.com/doc/1217598

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: دانشگاه دولتی
Paper count: 10,350
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support