ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

دیپلماسی انرژی و ارتباط آن با امنیت ملی و سیاست خارجی کشورهای خاورمیانه

Year: 1400
COI: LPHCONF01_086
Language: PersianView: 267
This Paper With 16 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 16 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

علی روستائی - کارشناسی ارشد علوم سیاسی دانشگاه آزاد اسلامی واحد علوم تحقیقات ایلام

Abstract:

وابستگی به انرژی جهان در خاورمیانه عامل مهمی در ایجاد مشکلات اقتصادی و امنیت ملی است که منطقه و جهان را تحت تاثیر قرار می دهد. این مقاله به طور خاص به ادغام دیپلماسی انرژی در سیاست خارجی نگاه می کند. در واقع این مقاله با هدف بررسی تعامل پیچیده بین سیاست انرژی و سیاست خارجی در خاورمیانه از نظر چالش ها و فرصت ها انجام می¬شود. از منظر نظری، تمرکز مقاله در تقاطع مهم امنیت ملی و همچنین سیاست¬ خارجی است. دیپلماسی انرژی زمینه پیچیده¬ای از روابط بین¬الملل است که ارتباط تنگاتنگی با سیاست خارجی و امنیت ملی دارد. این رابطه، به ویژه ادغام دیپلماسی انرژی، به عنوان یک حوزه سیاست خارجی نسبتا جدید، در سیاست های خارجی ملی را مشاهده می¬کنیم. از طرفی منطقه خاورمیانه درگیر عمیق تر شدن تنش¬های قومی و سیاسی، تروریسم، فساد و اقتدارگرایی است. علاوه بر این، مشکلاتی وجود دارد که هیچ راه حلی برای آن نیست و بدون شک مستقیما بر تامین انرژی از خاورمیانه تاثیر می¬گذارد این مشکلات احتمالا با رشد تقاضا برای نفت تشدید می شوند. مشکلات منطقه بدون شک نه تنها بر اقتصاد و امنیت ملی تمامی کشورهای وابسته به نفت بلکه بر نگرش و سیاست ملتها درمورد تولیدکنندگان منطقه و همچنین نسبت به یکدیگر تاثیر خواهد گذاشت.تغییر در پویایی سیاسی خاورمیانه و به طور کلی جهان به سیاست های امنیتی و خارجی نیاز دارد که می¬تواند به اندازه کافی تامین مالی شود. توصیه برای تحقیقات بیشتر که جهت تحقیقات جدید رابطه انتقال انرژی و دیپلماسی انرژی انجام می¬شود، پیشنهاد شده است.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is LPHCONF01_086. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/1217601/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
روستائی، علی،1400،دیپلماسی انرژی و ارتباط آن با امنیت ملی و سیاست خارجی کشورهای خاورمیانه،1st Conference on Law, Political Science and Humanities،https://civilica.com/doc/1217601

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: Azad University
Paper count: 34,718
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support