ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

تحلیلی بر فرصت ها و چالش های پیشروی کشاورزی شهری با تکیه بر توسعه پایدار شهری

Year: 1400
COI: NCICA02_073
Language: PersianView: 119
This Paper With 19 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 19 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

محمدکریم رییسی - عضو هیئت علمی و استادیار دانشگاه پیام نور نیکشهر ایارن
سیما فیروزی راد - دانشجو دکتری رشته جغرافیا و برنامه ریزی شهری دانشگاه ازاد اسلامی زاهدان

Abstract:

براساس برآوردهای صورت گرفته تا سال ۲۰۵۰ میلادی، جمعیت جهان حدود ۹ میلیارد نفر تخمین زده می شود که از این مقدارف دو سوم در شهرها زندگی خواهند کرد. با توجه به این افزایش جمعیت در شهرها به برنامه ریزی دقیقی برای ایجاد امنیت غذایی این جمعیت در حال رشد نیاز است. برنامه ریزان کشاورزی و شهری در پاسخ به این نیاز، نوعی از کشاورزی به نام کشاورزی شهری رامعرفی می کنند. مقصود از کشاورزی در شهر، کاشت تولید محصولات خرد غذایی با روش های آسان و با حداقل امکانات است. براساس برنامه ای که فائو با عنوان غذا برای شهرنشینان اجرا می کند، به شهروندان کمک می شود تا در تولید غذا و تغذیه خود و دیگران مشارکت داشته باشند. کشاورزی شهری ، سیستم پیچیده ای شامل طیفی از منافع، فعالیت های مرتبط باهسته سنتی شامل تولید، فرآوری، بازاریابی توزیع و مصرف به علاوه دیگر مزایا و خدمات است از آنجائیکه تاکنون نیز تحقیق جامعی در این زمینه صورت نگرفته است، ضرورت دارد که به بررسی چالش ها و فرصت های پیش روی کشاورزی شهری بپردازیم. از این رو هدف اصلی پژوهش حاضر بررسی چالش و فرصت های پیش روی کشاورزی شهری می باشد نتایج نشان می دهد که کشاورزی شهری می تواند بدون آنکه تخریب محیط طبیعی و انسانی را داشته باشد. این دید می تواند بازسازی بافت های شهری در درون شهرها را افزایش دهد. این عمل نه تنها موجب زیباسازی شهری و استفاده از زمین می شود بلکه موجب پدیدآمدن ارتباطات اجتماعی می شود. این مشارکت مردم در بهبود شرایط محیط، سرزندگی و از طرفی پایداری شهری را از جنبه های مختلف برای ساکنین دارد.

Keywords:

کشاورزی، کشاورزی شهری، توسعه پایدار، توسعه پایدار شهری

Paper COI Code

This Paper COI Code is NCICA02_073. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/1218218/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
رییسی، محمدکریم و فیروزی راد، سیما،1400،تحلیلی بر فرصت ها و چالش های پیشروی کشاورزی شهری با تکیه بر توسعه پایدار شهری،2nd National Conference on Industry and Commercialization Agricultural،Ahvaz،https://civilica.com/doc/1218218

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم
این Paper در بخشهای موضوعی زیر دسته بندی شده است:

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: پیام نور
Paper count: 54,911
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support