ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

بررسی میزان هوش فرهنگی و عوامل اجتماعی مرتبط با آن در بین دانشجویان خوابگاه های اصفهان

Year: 1400
COI: EPHCONF01_287
Language: PersianView: 167
This Paper With 12 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 12 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

محمد بسطام - مدرس دانشگاه جامع علمی کاربردی استان مرکزی

Abstract:

در زمینه تعاملات بین افراد نیز اینگونه مسائل باز از اهمیت بسیار بالایی برخوردار هستند. سازگاری بین افراد مختلف با زمینه ها مذاهب و عقاید و جهان بینی های متفاوت نیز نیازمند مهارت ها و قابلیت های خاصی است که این مهارت در قالب هوش فرهنگی خود را نمایان می کند اخیراو در بین پژوهشگران به دلیل اهمیت والای آن در جهانی که به سمت جهانی شدن پیش می رود بسیار مورد توجه قرار گرفته است . چون تقویت و توسعه آن و همچنین تلقی آن به عنوان بعدی از ابعاد مختلف سرمایه اجتماعی، در بین افراد مختلف جامعه می تواند یاری دهنده و تسهیل گر توسعه برای هر کشوری در ابعاد مختلف آن باشد. طرح این مبحث با توجه به شرایط چندقومی و چندمذهبی بودن کشور ما از اهمیت زیادی در تعاملات روزمره برای افراد جامعه در سطح خرد و همچنین در سطح کلان در زمینه تماس ها و تعاملات بین فرهنگی و ارتباطات بین المللی ما با سایر کشورهای جهان می تواند برخوردار باشد. این مطالعه به منظور تعیین رابطه ویژگی های شخصیت با سازگاری در دانشگاه با در نظر گرفتن نقش میانجی هوش فرهنگی در دانشجویان خوابگاهی شهر اصفهان انجام شد.این مطالعه توصیفی همبستگی در سال ۶۹۳۱ بر روی ۶۵۱ دانشجویان خوابگاهی در سه دانشگاه آزاد نجف آباد، دانشگاه آزاد خوراسگان و دانشگاه علوم پزشکی اصفهان که به شیوه نمونه گیری در دسترس انتخاب شده بودند، انجام گردید . کلیه دانشجویان شرکت کننده در پژوهش، پرسشنامه سازگاری با دانشگاه (SACQ) ، مقیاس هوش فرهنگی (CQ) و ابعاد برونگرایی، گشودگی به تجربه و توافق پذیری از پرسشنامه ویژگیهای شخصیتی ۵ عاملی (NEO) را تکمیل کردند. داده ها با مدل یابی معادلات ساختاری و روش بوت استرپ مورد تجزیه و تحلیل قرار گرفت . تحلیل نتایج نشان داد الگوی پیشنهادی برازش خوبی دارد و ویژگی های شخصیتی اثر معنادار مستقیم بر سازگاری با دانشگاه دارد .(P<۰/۰۰۱) همچنین یافته ها نشان داد هوش فرهنگی در رابطه بین ویژگی های شخصیتی و سازگاری با دانشگاه نقش میانجی دارد. با توجه به اثرگذاری ویژگی های شخصیتی و هوش فرهنگی بر سازگاری در دانشگاه، پیشنهاد می شود در مداخلات جهت ارتقا سازگاری با دانشگاه، ویژگی های شخصیتی و آموزش هوش فرهنگی در نظر گرفته شود.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is EPHCONF01_287. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/1218545/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
بسطام، محمد،1400،بررسی میزان هوش فرهنگی و عوامل اجتماعی مرتبط با آن در بین دانشجویان خوابگاه های اصفهان،1st International Conference on Educational Sciences, Psychology and Humanities،https://civilica.com/doc/1218545

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: موسسه غیرانتفاعی
Paper count: 6,017
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support