ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

بازنمایی مسکن دوره ی پهلوی در سینمای ایران بازنمایی خانه های تهران در فیلم های سینمای ایران بین سالهای (۱۳۴۵-۱۳۲۰)

Year: 1400
COI: UACECONF01_050
Language: PersianView: 152
This Paper With 17 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 17 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

محمد امینی - دانشجوی کارشناسی ارشد مطالعات معماری ایران، دانشگاه تهران،
محیا کرمانی - دانشجوی کارشناسی ارشد مطالعات معماری ایران، دانشگاه علامه دهخدا قزوین ،

Abstract:

سینما و معماری دو هنری هستند که به تولید فضا می انجامند. سینما از معماری بهره می کرد تا روایت خود را از معنی و مفهوم فضا و مکان ایجاد کند. برای مثال استخر و جکوزی جدا از عملکرد خود، به مولفه ای برای نشان دادن وجود ثروت تبدیل می شوند. این بهره گیری باعث معنی دار شدن فضا و مبلمان استفاده شده در آن می شود. سالهای ۱۳۲۰- ۱۳۴۵ سال های مهمی برای معماری ایران بوده است. در این سال ها تحولات مهمی با توجه به شرایط فرهنگی و اجتماعی کشور اتفاق می افتد که ماحصل آن، تحول در معماری است. سینما نیز در این سال ها پا به پای این تغییرات پیش می رود و این روند را ثبت می کند. در این مقاله سعی شده با توجه به مفهوم بازنمایی برساختی، معماری مورد استفاده در طراحی صحنه ی فیلم های بین سال های ۱۳۲۰- ۱۳۴۵ بررسی شده و به سوالات پژوهش در مورد سبکها و طراحی صحنه های بازنمایی شده برای اقشار مختلف جامعه پاسخ داده شود. در این مقاله فیلم های ساخته شده در این سال ها بررسی شده و نتیجه ی آن کلیشه سازی (به گونه ای که استوارت هال بیان می کند) برای نشان دادن اقشار مختلف جامعه توسط معماری است. اقشار ضعیف در بافت قدیمی و معماری سنتی ساکن هستند و زیست افراد دیگر جامعه در قسمت مدرن شهر و در منازل مدرن صورت می گیرد.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is UACECONF01_050. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/1218593/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
امینی، محمد و کرمانی، محیا،1400،بازنمایی مسکن دوره ی پهلوی در سینمای ایران بازنمایی خانه های تهران در فیلم های سینمای ایران بین سالهای (۱۳۴۵-۱۳۲۰)،1st International Conference on Urban Planning, Architecture, Civil Engineering, Environment،https://civilica.com/doc/1218593

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Reviews

5.00
1 تعداد پژوهشگران نظر دهنده
5 1
4 0
3 0
2 0
1 0

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: دانشگاه دولتی
Paper count: 71,352
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support