Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

برنامه ریزی سرمایه اجتماعی در محلات فرسوده شهری در راستای افزایش کیفیت زندگی (نمونه موردی: محله سنگلج تهران)

اولین کنفرانس بین المللی شهرسازی، معماری، عمران، محیط زیست
Year: 1400
COI: UACECONF01_135
Language: PersianView: 167
This Paper With 11 Page And PDF Format Ready To Download
محتوای کامل این Paper با فرمت WORD هم قابل دریافت می باشد.

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 11 صفحه است به صورت فایل PDF و یا WORD در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

محمدایوب میگونی - کارشناس ارشد برنامه ریزی شهری دانشگاه آزاد تهران مرکزی

Abstract:

نقش و اهمیت سرمایه اجتماعی به عنوان مقوله ای نسبتا نوظهور در عرصه حیات اجتماعی، فرهنگی، سیاسی و اقتصادی جوامع و کارکردهای مهم آن در کنار سایر انواع سرمایه چون سرمایه فرهنگی-انسانی، سرمایه فیزیکی و سرمایه اقتصادی سبب شده است تا تولید و توسعه آن مورد توجه قرار گیرد.ساختمان ها و کلیه فضاها و بافت های تاریخی شهرها، ارائه کننده هویت، تاریخ و فرهنگ آن ها هستند و حتی اهمیت این موضوع گاه در سطح هویت ملی مطرح میشود. اما در سالهای اخیر و با پیشرفت روزافزون علوم و فنون و توسعه صنعتی، شهرهای تاریخی بیش از سایر شهرها تحت تاثیرنتایج متاثر از این پدیده بوده اند. اهمیت سرمایه اجتماعی در فرآیند بهسازی و نوسازی شهری به عنوان ظرفیت های درونی و ثروت های پنهان درمحلات، یک اقدام غیر متمرکز و از بالا به پایین است. هدف این پژوهش، بررسی رابطه سرمایه اجتماعی و مولفه های آن و توسعه شهری می باشد.روش تحقیق: نمونه آماری این پژوهش ۳۸۴ نفر از شهروندان بالای ۱۸ سال محله سنگلج می باشد که به روش نمونه گیری تصادفی انتخاب شده اند.تحقیق حاضر از حیث نحوه گردآوری داده ها در زمره تحقیقات کمی بوده و از حیث هدف، کاربردی و از حیث غایت در زمره تحقیقات توصیفی (پیمایشی) به شمار می آید. ابزار جمع آوری اطلاعات پرسشنامه است که براساس مقیاس پنج درجه ای لیکرت تنظیم گردیده است.تجزیه و تحلیل داده ها نیز با استفاده از نرم افزار SPSS صورت گرفته است.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is UACECONF01_135. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/1218677/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
میگونی، محمدایوب،1400،برنامه ریزی سرمایه اجتماعی در محلات فرسوده شهری در راستای افزایش کیفیت زندگی (نمونه موردی: محله سنگلج تهران)،1st International Conference on Urban Planning, Architecture, Civil Engineering, Environment،https://civilica.com/doc/1218677

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم
این Paper در بخشهای موضوعی زیر دسته بندی شده است:

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: Azad University
Paper count: 16,462
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

New Papers

New Researchs

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support