ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

تحلیلی برمدیریت کاغذ باطله د ر ایران و کشورهای صنعتی و مطالعه موردی در مدارس تحت پوشش درمانگاه شماره 1شهر اهر

تحلیلی برمدیریت کاغذ باطله د ر ایران و کشورهای صنعتی و مطالعه موردی در مدارس تحت پوشش درمانگاه شماره 1شهر اهر
Year: 1390
COI: CEE05_095
Language: PersianView: 1,213
This Paper With 14 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 14 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

احمد اصل هاشمی - اعضای هیئت علمی گروه مهندسی بهداشت محیط دانشگاه علوم پزشکی تبریز
حسن تقی پور - اعضای هیئت علمی گروه مهندسی بهداشت محیط دانشگاه علوم پزشکی تبریز
زینال خدایی - کارشناس بهداشت محیط

Abstract:

زمینه و هدف :کاغذ به عنوان یکی از محصولات جنگلهای طبیعی است، امروزه سهم زیادی از کیسه های زباله خانگی و مراکز اداری و تجاری را به خود اختصاص می دهد. بازیافت این ماده ارزشمند و استفاده مجدد از آن نه تنها از قطع درختان، بلکه از نظر اقتصادی نیز از اهمیت خاص برخوردار است در راستا این هدف به بررسی میزان تولید کاغذ باطله در ایران و مقایسه آن با کشورهای صنعتی و مطالعه موردی در مدارس تحت پوشش درمانگاه شماره 1شهر اهر پرداخته شد.مواد و روش ها : مطالعه از نوع توصیفی می باشد. مطالعه مورد در 12 مدارس تحت پوشش درمانگاه شماره 1 اهر با جلب مشارکت شهردار شهر اهردر تامین و حمل170 باکس های جمع آوری کاغذ وهمکاری مسئولین آموزش وپرورش ومدیران مدارس و استفاده از کارشناسان بهداشت محیط و مبارزه با بیماریها در این طرح انجام گردید. باکس ها در مدارس قبل ازشروع سال تحصیلی در محل های مناسب و براساس تعداد دانش آموزان توزیع گردید.سپس برنامه آموزشی برای کارشناسان شبکه جهت اجرای همزمان وبرگزاری آموزش برای دانش آموزان ،مدیران ،معلمان وخدمتگذاران مدارس تدوین گردید، جمع آوری کاغذ باکس ها در آخرهرماه دریک روز همزمان وانتقال به درمانگاه ،سپس زباله توزین و در فرم های مربوطه ثبت و اطلاعات حاصله با استفاده از نرم افزار SPSS مورد تجزیه و تحلیل قرار گرفتند. یافته ها : وضعیت دفع مواد زائد جامد در ایران و کشورهای جهان نشان می دهد که میزان بازیافت 8/0 درصد و کمپوست 2/7 درصد و دفن مواد 92 درصد است که از این دفن مواد، 20 درصد از آن به صورت بهداشتی و باقی آن غیربهداشتی دفن می شود. در کشور آلمان سهم زباله های خانگی و تجاری 35 درصد، بیمارستانی 19 درصد، صنعتی 27 درصد و سایر موارد هم 18 درصد است که 37 درصد به صورت دفن بهداشتی، 16 درصد به صورت بازیافت و 47 درصد زباله سوزی می شود. نتایج به دست آمده از کمیت زباله تولیدی در12 مدرسه مورد تحقیق با تعداد دانش آموز 3198 نفر نشان می دهد مقدار آن برابر با 743/1 تن (29/136 گرم ) در ماه می باشدبحث و نتیجه گیری :نتایج حاصل از تحقیقات نشان داد که کلیه هزینه های انجام شده در مدت 4ماه بایک مدیریت مناسب جبران گردید وتاثیر آموزش درجلب مشارکت دانش آموزان وتغییر رفتار آنها، باعث افزایش حس مسئولیت پذیری آنان گردید و میزان کاغذ جمع آوری شده در مدارس غیر انتفاعی نسبت به مدارس دولتی کم می باشد و میزان کاغذ جمع آوری شده درمدارس راهنمایی نسبت به مدارس ابتدایی ودبیرستان بیشتر می باشد.کاغذ جمع آوری شده در مداس دخترانه در کلیه سطوح نسبت مدارس پسرانه بیشتر می باشد

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is CEE05_095. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/121932/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
اصل هاشمی، احمد و تقی پور، حسن و خدایی، زینال،1390،تحلیلی برمدیریت کاغذ باطله د ر ایران و کشورهای صنعتی و مطالعه موردی در مدارس تحت پوشش درمانگاه شماره 1شهر اهر،5TH CONFERENCE AND EXHIBITION ON ENVIRONMENTAL ENGINEERING،Tehran،https://civilica.com/doc/121932

مراجع و منابع این Paper:

لیست زیر مراجع و منابع استفاده شده در این Paper را نمایش می دهد. این مراجع به صورت کاملا ماشینی و بر اساس هوش مصنوعی استخراج شده اند و لذا ممکن است دارای اشکالاتی باشند که به مرور زمان دقت استخراج این محتوا افزایش می یابد. مراجعی که مقالات مربوط به آنها در سیویلیکا نمایه شده و پیدا شده اند، به خود Paper لینک شده اند :

 • عبدلی، محمدعلی، سیستم مدیریت مواد زائد جامد شهری و روشهای ...
 • عمرانی، قاسمعلی، مواد زائد جامد، انتشارات دانشگاه آزاد اسلامی، جلد ...
 • چوبانو گلوس.جرج _ تیسن.هیلاری، الیاسن.رولف، مدیریت مواد زائد جامد _ ...
 • مجموعه آمار تولید و مصرف کاغذ در کشور، وزارت بازرگانی ...
 • محمدتقی و مرشدی سیف . مرتضی، بررسی فیزیکی و مزان ...
 • بررسی کمی و کیفی زائدات میادین میوه و تره بار شهر تهران [Conference Paper]
 • بررسی وضعیت بازیافت شیشه در کشورهای انگلستان و ایرلند [Conference Paper]
 • لولوئی . مهشید و رجائی . فاطمه، بررسی وضعیت جمع ...
 • بافت کاغذ در بخشهای آموزشی و اداری دانشگاه علوم پزشکی بیرجند [Conference Paper]
 • Salvato. J. A , Environmentl Engineering , john willy & ...
 • Henstock.M.E, Markets for materials recovered from municipal aste, Buller worth ...
 • _ Tchobanog lous. T, Theisen. H, Vigil. _ Integrated solid ...
 • 14. Henstock .Michael.E , The future Disegn for Recycling in ...
 • Research Info Management

  Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

  اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

  Scientometrics

  The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
  Type of center: علوم پزشکی
  Paper count: 3,409
  In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

  New Papers

  Share this page

  More information about COI

  COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

  The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

  Support