ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

تعیین چیدمان تسهیلات به کمک یک الگوریتم تکاملی توسعه یافته با داده های فازی

Year: 1400
COI: IMEACONF01_118
Language: PersianView: 147
This Paper With 12 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 12 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

احمد مهرابیان - دانشیار، دانشگاه آزاد اسلامی، واحد علی آباد کتول، گروه صنایع، علی آباد کتول، ایران
کیانا صالحی - دانشجوی دکترا، دانشگاه آزاد اسلامی، واحد علی آباد کتول، گروه صنایع، علی آباد کتول، ایران
اسما اعتباری - دانشجوی دکترا، دانشگاه آزاد اسلامی، واحد علی آباد کتول، گروه صنایع، علی آباد کتول، ایران
احمد آقائی وندا - دانشجوی دکترا، دانشگاه آزاد اسلامی، واحد علی آباد کتول، گروه صنایع، علی آباد کتول، ایران

Abstract:

مساله QAP یکی از مسائل بهینه سازی ترکیبی متعلق به کلاس مسائل NP-hard بوده و دارای کاربردی وسیع در جایابی تسهیلات است.غالبا تابع هدف در این مسئله کمینه کردن میزان حمل و نقل مواد و کالاهای نیمه ساخته می باشد.هرچند مسئله QAP یک مسئله تخصیص است اما با توجه به اینکه تابع هدف در این مسئله غیر خطی می باشد لذا از روش های حل مسائل تخصیص خطی نمی توان برای حل آن استفاده نمود.تاکنون تلاش های بسیاری برای حل این مسئله صورت پذیرفته و الگوریتم های بسیاری برای دست یابی به جواب های بهینه توسعه داده شده است که الگوریتم ژنتیک((GA نیز یکی از آنهاست. هدف از ارائه این مقاله یافتن چیدمانی مناسب برای تسهیلات یک کارگاه صنعتی با استفاده از یک الگوریتم ژنتیک توسعه یافته((DGA با داده های فازی، می باشدروش تحقیق در این مطالعه روش مدلسازی ریاضی می باشد.روش گرد آوری داده ها در این تحقیق، روش کتابخانه ای و میدانی بوده است.روش تجزیه و تحلیل داده ها در این تحقیق، یک الگوریتم ژنتیک توسعه یافته، بوده است.کلیه تجزیه و تحلیل ها به کمک نرم افزار متلب انجام گرفته است. نتایج تحقیق گویای این مطلب است که الگوریتم ژنتیک در حل مسئله QAP فازی، از کارایی نسبتا بالایی برخوردار است.در پایان نتیجه می گیریم که اجرای چندباره الگوریتم ژنتیک باعث بالا بردن اعتبار جواب های کشف شده می گردد.

Keywords:

مجموعه فازی، بهینه سازی، چیدمان تسهیلات، الگوریتم ژنتیک، مسئله تخصیص درجه دوم.

Paper COI Code

This Paper COI Code is IMEACONF01_118. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/1220731/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
مهرابیان، احمد و صالحی، کیانا و اعتباری، اسما و آقائی وندا، احمد،1400،تعیین چیدمان تسهیلات به کمک یک الگوریتم تکاملی توسعه یافته با داده های فازی،1st International Conference on Industrial Engineering, Management, Economy and Accounting،https://civilica.com/doc/1220731

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم
این Paper در بخشهای موضوعی زیر دسته بندی شده است:

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: Azad University
Paper count: 2,930
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support