Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

روشهای مدیریت شیرابه

پنجمین همایش ملی مهندسی محیط زیست
Year: 1390
COI: CEE05_244
Language: PersianView: 2,517
This Paper With 9 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 9 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

نعیمه حکمت نیا - دانش اموخته کارشناسی ارشد مدیریت محیط زیست دانشگاه آزاد اسلامی واحدب

Abstract:

شیرابه ، زهابی است که از سایت های دفن زباله خارج می شود و باعث آلودگی خاک ، آب های سطحی و زیر زمینی می شود . ازبزرگترین معایب دفن بهداشتی زائدات، اثرات سوء زیست محیطی شیرابه تولیدی حاصل از آن است. مهمترین اثر سوء زیست محیطی شیرابه، اثرات آن بر کیفیت آبهای زیرزمینی و سطحی، در صورت راهیابی به این محیطها است. برای کنترل کمیت و کیفیت شیرابه راهکارهای کنترلی بر روی مواد ورودی ( زاندات و آب)، محل دفن و خروجیها ( شیرابه و گاز) اعمال می گردد. ولی در هر صورت شیرابه در محل دفن تولید خواهد شد که ورود حجم کمی از شیرابه به خاک و سفره آب زیرزمینی می تواند سطح وسیعی از این منابع را آلوده سازد. با توجه به این موارد و قوانین موجود که مدام محدود کننده تر می شود، تصفیه شیرابه تولید شده از محل دفن ضروری و اجتناب ناپذیر خواهد بود. چنانچه هم اکنون روزانه 32 هزار تن و سالانه 12 میلیون تن زباله در ایران تولید می شود . از سویی هر تن زباله در حدود 500 لیتر شیرابه تولید می کند و هر لیتر شیرابه می تواند 4000 لیتر آب را آلوده کند . این زباله ها می تواند 118 نوع بیماری را به انسان منتقل کنند، لذا بدون هیچ گونه تردیدی تصفیه شیرابه امری است اجتناب ناپذیرمشخصات شیرابه به ترکیب مواد زائد جامد فرایند های بیولو.ژیکی و شیمیایی که در داخل مرکز دفن رخ می دهد وابسته است و در نتیجه غلظت مواد در شیرابه در نتیجه پیشرفت تجزبه زباله کاهش می یابد

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is CEE05_244. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/122081/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
حکمت نیا، نعیمه،1390،روشهای مدیریت شیرابه،5TH CONFERENCE AND EXHIBITION ON ENVIRONMENTAL ENGINEERING،Tehran،https://civilica.com/doc/122081

مراجع و منابع این Paper:

لیست زیر مراجع و منابع استفاده شده در این Paper را نمایش می دهد. این مراجع به صورت کاملا ماشینی و بر اساس هوش مصنوعی استخراج شده اند و لذا ممکن است دارای اشکالاتی باشند که به مرور زمان دقت استخراج این محتوا افزایش می یابد. مراجعی که مقالات مربوط به آنها در سیویلیکا نمایه شده و پیدا شده اند، به خود Paper لینک شده اند :

  • عبدلی، محمد علی، 381، سیستمهای نفوذناپذیر و زهکشی شیرابه محلهای ...
  • عمرانی، قاسمعلی، 137، مواد زاید جامد، جلد اول، مرکز انتشارات ...
  • غیاث الدین، منصور، 1375، اثر دفن زباله بر آبهای سطحی ...
  • منوری، سید مسعود، 1374.تراوش شیرابه زباله به آبهای زیرزمینی، فصلنامه ...
  • Anderottola and Piero. Cannas;1992; Chemical & Biological Characteristics of Land ...

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

کدام مقالات به این منبع استناد نموده اند

مقالات پیشنهادی مرتبط

New Papers

New Researchs

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support