ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

بازسازی مرزهای خانواده با نگاهی بر آسیب های وارده به حقوق معنوی افراد خانواده در پی همه گیری ویروس کرونا

Year: 1399
COI: WHDC01_003
Language: PersianView: 297
This Paper With 33 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 33 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

طوبی سورتیچی - کارشناسی ارشد مشاوره خانواده دانشگاه علامه طباطبایی
یحیی الیاسی گرجی - کارشناسی ارشد رشته حقوق خصوصی

Abstract:

کرونا تجربه ی تلخ جهانی است که برای سیاست گذاران،خانواده و کنش گران اجتماعی پیامدهای ناخواسته ای داشته است، جامعه ی هدف گسترده ای را در بر گرفته است و انسان ها را خواسته یا ناخواسته درگیر نموده است. از طرفی کرونا و پیامد های اقتصادی آن باعث خانه نشینی بیشتر افراد و گذراندن وقت اعضای خانواده در کنار هم شده است؛ که اگر این گذراندن اوقات فراغت اعضای خانواده با یکدیگر مدیریت نشود ممکن است اثرات سویی برجای بگذارد. به دنبال شرایط بد و خانه نشینی حاصل از آن در زمان کرونا ممکن است آستانه تحمل افراد خانواده کم شده و در مقابل، تنش های خانوادگی رشد داشته و جنبه های نهان اعضای خانواده در زندگی آشکار شود. همچنین بخشی از نیازهای اجتماعی افراد که در بیرون از خانه و محل کار یا در ارتباط با دوستان برآورده می شد از بین رفته است . به دنبال افزایش ساعات با هم بودن و افزایش تنش های خانوادگی در این دوران و نبود آموزش های لازم از قبل برای چنین دورانی لزوم بازسازی مرزهای خانوادگی مطرح می شود. در این پژوهش سعی شده است با نگاه اقتباسی و تطبیقی از حقوق خانواده، به بیان حقوق معنوی افراد خانواده در کنار هم و با نگاهی پیشگیرانه و بازسازی مرزهای خانواده از دیدگاه خانواده درمانی ساختاری پرداخته شود تا خانواده ها در این دوران، هم با بازسازی و ترمی مرزهای آسیب دیده و هم با آگاهی از حقوق خود، فرصت بهبودی یافته و خانواده به یک رکن قوی و مستقل چه برای چالش های روزمره و چه برای چالش های پیش بینی نشده از این دست در آینده تبدیل شود.

Keywords:

خانواده-مرزهای خانواده-خانواده درمانی ساختاری-حقوق خانواده-کرونا

Paper COI Code

This Paper COI Code is WHDC01_003. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/1221242/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
سورتیچی، طوبی و الیاسی گرجی، یحیی،1399،بازسازی مرزهای خانواده با نگاهی بر آسیب های وارده به حقوق معنوی افراد خانواده در پی همه گیری ویروس کرونا،The first national and scientific conference on virtual research entitled Work-at-home distance with a coronation overcoming approach focusing on family education،Karaj،https://civilica.com/doc/1221242

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم
این Paper در بخشهای موضوعی زیر دسته بندی شده است:

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: دانشگاه دولتی
Paper count: 17,069
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support