ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

شرایط دورکاری در دوران کرونا

Year: 1399
COI: WHDC01_004
Language: PersianView: 900
This Paper With 7 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 7 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

حسین اعظمی - دانشجوی علوم آزمایشگاهی ، کمیته تحقیقات دانشجویی ، دانشکده پیراپزشکی ، دانشگاه علوم پزشکی ارتش ، تهران
علی ریوندی - کارشناس علوم ازمایشگاهی ،اداره بهداشت و درمان نیرو زمینی ارتش،بیمارستان شهید نیاکی اهواز
محمدحسین خسروی - کارشناسی ارشد روان شناسی بالینی

Abstract:

زمینه و هدف : با توجه به شیوع و گسترش کرونا در کشور چین در ژانویه ۲۰۲۰ دورکاری در جامعه امروز به معنای به کارگیری قناوری های اطلاعاتی مانند ارتباطات راه دور به جای مسافرت های مربوط به کار است. به عبارتی بهتر کار از راه دور پدیده ای است که در جوامع اطلاعاتی رونق پیدا یافته و محدودیت زمانی و مکانی در اجرای وظایف شغلی را با بهره گیری از فناوری ارتباطات و اطلاعات از بین می برد بنابراین خروجی یا نتیجه کار بیش از هر عامل دیگری مورد توجه است.روش شناسی : مطالعه حاضراز نوع مروری میباشد . ما در این مقاله با بررسی مقالات مربوط به شیوع کرونا و تاثیر آن بر دورکاری از اسفند سال ۱۳۹۸ تا آبان ۱۳۹۹ از پایگاه اطلاعاتی مانند sid وpubmed به جمع آوری اطلاعات پرداخته ایم .همچنین جستجوی کلیدواژه هایی همچون دورکاری در شرایط اپیدمی کرونا در پایگاه اینترنتی google نیز در جمع آوری اطلاعات بسیار کمک کرد .یافته ها : طی یافته هایی که به دست آورده شد مزایای دورکاری در سه حیطه قابل بررسی و تامل است : فردی - سازمانی و اجتماعی . برخی از مزایای دورکاری عبارتند از : ( ۱ کاهش هزینه برای کارفرمایان ( ۲ گسترش جغرافیایی حوزه های عملکرد سازمان ها ( ۳ انتخاب کارکنان بدون محدودیت جغرافیایی ( ۴ بهبود شرایط کار، افزایش رضایت شغلی و بهره وری کارکنان ( ۵ افزایش ارتباطات خانوادگی و بهبود شرایط خانواده (۶ کاهش ترافیک و مصرف انرژی از معایب دورکاری نیز میتوان به سرمایه گذاری مطلوب در حوزه ایجاد فضای کاری در خانه ، نیاز به امنیت اطلاعات و نیاز به شبکه های کامپیوتری را نام برد .بحث و نتیجه گیری : با شرایط همه گیری ویروس کووید ۱۹ و ایجاد محدودیت هایی در سطح کشور، نیاز آموزش به کارمندان و کارکنان و خانواده های ایشان از هر زمان دیگر ملموس تر است که از این طریق میتوان هم عملکرد سیستم اداری جامعه را بهبود بخشید و هم کانون گرم خانواده ها را با بودن در کنار هم دوباره احیا کرد. که این خود طی پژوهش های به دست آمده نیاز به بسترهایی دارد که ورود شرکت های دانش بنیان را ضروری می سازد.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is WHDC01_004. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/1221243/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
اعظمی، حسین و ریوندی، علی و خسروی، محمدحسین،1399،شرایط دورکاری در دوران کرونا،The first national and scientific conference on virtual research entitled Work-at-home distance with a coronation overcoming approach focusing on family education،Karaj،https://civilica.com/doc/1221243

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم
این Paper در بخشهای موضوعی زیر دسته بندی شده است:

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Reviews

4.00
1 تعداد پژوهشگران نظر دهنده
5 0
4 1
3 0
2 0
1 0

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: Azad University
Paper count: 32,764
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support