ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

شناسایی و رتبه بندی عوامل موثر در پوچی برنامه درسی مدارس ابتدایی (مطالعه موردی منطقه آموزش وپرورش شهرستان مراغه)

Year: 1399
COI: JR_JSR-17-66_004
Language: PersianView: 42
This Paper With 18 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 18 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

زهرا محمد بنیاد - دانش آموخته کارشناسی ارشد رشته تحقیقات آموزشی دانشگاه آزاد اسلامی واحد عجب شیر، ایران.
محمد علی مجلل چوپوقلو - استادیار و عضو هیئت علمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بناب، ایران.

Abstract:

هدف پژوهش حاضر، شناسایی و اولویت بندی عوامل موثر در پوچی برنامه درسی مدارس مقطع ابتدایی اداره آموزش وپرورش شهرستان مراغه است. برای این منظور عوامل موثر بر پوچی برنامه درسی مدارس مقطع ابتدایی با مطالعه مبانی نظری و ادبیات تحقیق پیشین در ۲۶ عامل به صورت اولیه شناسایی گردید. جامعه آماری پژوهش، معلمان مدارس مقطع ابتدایی اداره آموزش وپرورش شهرستان مراغه بود که تعداد آنها ۱۰۰۰ نفر بوده و حجم نمونه آماری با استفاده از فرمول کوکران ۲۷۸ نفر برآورد و به روش نمونه گیری تصادفی طبقه ای انتخاب گردید. ابزار جمع آوری اطلاعات پرسشنامه حکیم زاده و در تجزیه وتحلیل داده ها در سطح استنباطی از تکنیک تحلیل عاملی تاییدی و در اولویت بندی عوامل موثر در پوچی برنامه درسی از آزمون فریدمن با نرم افزار spss و lisrel استفاده شد. نتایج حاصل نشان می دهد که از بین ۲۶ عامل اولیه تمامی عوامل با استفاده از تکنیک تحلیل عاملی شناسایی و در ۳ گروه عوامل: عوامل مرتبط با نظام حاکم بر جامعه و عوامل مبتنی بر دانش آموزان و عوامل مبتنی بر آموزشگاه یا مدرسه دسته بندی گردید. نتایج تحقیق نشان داد که از بین عوامل بررسی شده اولیه، تمامی عوامل در سه گروه عوامل مرتبط با نظام حاکم بر جامعه و عوامل مبتنی بر دانش آموزان و عوامل مبتنی بر آموزشگاه در پوچی برنامه درسی موثر بودند ولی بر اساس یافته های تحقیق عدم بهره گیری مناسب از روش های یاددهی و یادگیری و محیط آموزشی و عوامل روان شناختی مانند استرس و ضعف در انتقال مناسب مطالب آموزشی از سوی معلمان برای دانش آموزان و باورهای غلط و سیاست های ناکارآمد بیشترین تاثیر را در پوچی برنامه درسی مدارس ابتدایی شهرستان مراغه را دارد.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is JR_JSR-17-66_004. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/1221525/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
محمد بنیاد، زهرا و مجلل چوپوقلو، محمد علی،1399،شناسایی و رتبه بندی عوامل موثر در پوچی برنامه درسی مدارس ابتدایی (مطالعه موردی منطقه آموزش وپرورش شهرستان مراغه)،https://civilica.com/doc/1221525

مراجع و منابع این Paper:

لیست زیر مراجع و منابع استفاده شده در این Paper را نمایش می دهد. این مراجع به صورت کاملا ماشینی و بر اساس هوش مصنوعی استخراج شده اند و لذا ممکن است دارای اشکالاتی باشند که به مرور زمان دقت استخراج این محتوا افزایش می یابد. مراجعی که مقالات مربوط به آنها در سیویلیکا نمایه شده و پیدا شده اند، به خود Paper لینک شده اند :

 • Acker Sandra. (۲۰۱۱), The Hidden Curriculum of Disseration Advising. In: ...
 • Ausbrooks. R. (۲۰۰۰) What is school hidden curriculum teaching your ...
 • Coulby D(۲۰۰۰) Beyond the national curriculum. London: Routledge - Flamer ...
 • Badaghian, Mahmoud and Nateghi, Faezeh (۲۰۱۶) Skilled Citizenship Skills in ...
 • Friendship of Hajiabadi Hooman; Fathi and the rent of Cyrus; ...
 • Eisner. E(۱۹۸۵) The Educational imagination, New york Macmilan pulishing. Co ...
 • Eisner, Elliot (۱۹۹۸).Educational Imagination,On the Design and Evaluation of School ...
 • Research Info Management

  Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

  اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

  Scientometrics

  The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
  Type of center: Azad University
  Paper count: 511
  In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

  Share this page

  More information about COI

  COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

  The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

  Support