ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

طراحی مدل عوامل موثر بر استقرار و نهادینه سازی راهبردهای مدیریت استعداد با رویکردی بر حفظ منابع انسانی نخبه

Year: 1400
COI: MWTCONF06_013
Language: PersianView: 112
This Paper With 10 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 10 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

Abstract:

امروزه توجه به مدیریت استعداد منابع انسانی در سازمان های عصر حاضر به ویژه در مراکز آموزشی و علمی که مسئولیت تربیت و پرورش نیروهای انسانی خبره و نخبه را برعهده دارند؛ بسیار مقوله ای مهم و ارزشمند تلقی می شود. از سوی دیگر شناخت علل و عوامل و مولفه های نظام مدیریت استعداد نیز برای تصمیم گیری های کلیدی در این حوزه امری ضروری به نظر می رسد. از این رو هدف از پژوهش حاضر، شناخت عوامل موثر بر استقرار و نهادینه سازی راهبردهای مدیریت استعداد با رویکردی بر حفظ منابع انسانی نخبه درآموزش و پرورش و طراحی مدلی در این زمینه تعریف شده است. با عنایت به این هدف روش به کار رفته در پژوهش، روش کیفی و با استفاده از روش تحلیل محتوای جهت دار به منظور استخراج عوامل مرتبط با فرایند های مرتبط با نظام مدیریت استعداد در جامعه آماری مورد مطالعه انجام شد. ابزار گرداوری اطلاعات انجام مصاحبه های عمیق و نیمه ساختاریافته با نه نفر نخبگان علمی دانشگاهی و همچنین مسئولین ذیربط در آموزش و پرورش(جامعه آماری مورد مطالعه) است. برای اطمینان از درستی و پایایی داده های کیفی از معیارهای قابل دقت علمی استفاده گردید. پس از پیاده سازی مصاحبه ها به روش کدگذاری باز، محوری و گزینشی مورد تجزیه و تحلیل قرار گرفت که در نهایت با استفاده از مدل پارادایمی، عوامل موثر بر استقرار و نهادینه سازی راهبردهای مدیریت استعداد با رویکردی بر حفظ منابع انسانی نخبه در آموزش و پروش در قالب عوامل زمینه ای، عوامل مداخله گر، عوامل علی، مقوله اصلی، راهبردها/ تعاملات/ مکانیزم های مدیریتی و در نهایت نتایج و پیامدها مورد شناسایی قرار گرفته و دسته بندی گردید.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is MWTCONF06_013. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/1223149/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
وفاداراصغری، معصومه و عامل اردستانی، حمیدرضا،1400،طراحی مدل عوامل موثر بر استقرار و نهادینه سازی راهبردهای مدیریت استعداد با رویکردی بر حفظ منابع انسانی نخبه،Sixth International Conference on Management, World Trade, Economics, Finance and Social Sciences،Tehran،https://civilica.com/doc/1223149

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support