ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

چالش کرونا در عرصه ی آموزش با نگاهی فرصت محور در توسعه فناوری

Year: 1399
COI: COVIDCING01_129
Language: PersianView: 110
متن کامل این Paper منتشر نشده است و فقط به صورت چکیده یا چکیده مبسوط در پایگاه موجود می باشد.
توضیح: معمولا کلیه مقالاتی که کمتر از ۵ صفحه باشند در پایگاه سیویلیکا اصل Paper (فول تکست) محسوب نمی شوند و فقط کاربران عضو بدون کسر اعتبار می توانند فایل آنها را دریافت نمایند.

Buy and Download

متن کامل (فول تکست) این مقاله منتشر نشده و یا در سایت موجود نیست و امکان خرید آن فراهم نمی باشد.

Authors

شقایق واحدی - دانشجوی کارشناسی آموزش زیست شناسی، دانشگاه فرهنگیان تهران، پردیس نسیبه، مرکز شهید شرافت
مهسا زینتی درخشان - دانشجوی کارشناسی آموزش زیست شناسی، دانشگاه فرهنگیان تهران، پردیس نسیبه، مرکز شهید شرافت
مرضیه سرمدی - گروه زیست شناسی، دانشگاه فرهنگیان تهران، پردیس نسیبه، مرکز شهید شرافت

Abstract:

شروع اپیدمی کووید ۱۹ بخش های گوناگون جامعه از جمله فرایند آموزش در مدارس، دانشگاه ها و مراکز علمی وفرهنگی را تحت تاثیر قرار داده است. تعطیلی مراکز آموزشی منجر به اجرای برنامه های آموزشی از طریق فضایمجازی به منظور عدم توقف فرایند آموزش گردید. این اتفاق برای مراکز علمی و آموزشی تهدیدها و فرصت هایبسیاری را به همراه داشت. هدف از این مقاله بررسی شیوه های آموزشی و چالش های آن در دوران کرونا وهمچنین مطالعه فرصت ها و تحولات مثبت ایجاد شده در سیستم آموز شی با گذر از آموزش سنتی به آموزشمبتنی بر فناوری های نوین اطلاعات و ارتباطات است. بدین منظور در پژوهشی توصیفی- تحلیلی به بررسی ۳۵مقاله در حوزه تاثیرات کرونا بر آموزش و اهمیت آموزش های نوین، مندرج در بانک های اطلاعاتی Civilica،SID ،ScienceDirect و Scopus پرداخته شد. نتایج نشان داد که در کنار چالش هایی از قبیل، عدم تامینزیرساخت های لازم، کمبود نیروی انسانی متخصص در حوزه آموزش مجازی، عدم تناسب آموزش مجازی بادروس آزمایشگاهی و عملی و کمرنگ شدن فضای احساسی و عاطفی، مزیت هایی از قبیل سهولت و دسترسی بهحجم بالایی از اطلاعات و دانش جهانی و کاهش برخی هزینه های آموزشی کارکردهای مثبت آموزش در فضایمجازی به شمار می روند. همچنین آموزش های مبتنی بر تکنولوژی های جدید می توانند در کنار افزایش خلاقیت،یادگیری مشارکتی و پایدارتری را نسبت به آموزش های سنتی ایجاد کنند. وجود این مزایا و سرعت سریع رشدتکنولوژی گذر از آموزش های کاملا سنتی به آموزش های نوین را اجتناب ناپذیر می سازد. شیوع کرونا ناخواستهتسریع در بهبود و تکمیل زیر ساخت های مورد نیاز برای فضای آموزشی جدید و استفاده از فناوری اطلاعات وارتباطات در امر آموزش را فراهم ساخت. امید بر آن است که همگام با شرایط ایجاد شده، مراکز آموزشی در دورانپس از کرونا نیز با تلفیق شیوه های آموزشی سنتی و نوین گامی موثر در بهبود فرایندهای آموزشی بردارند.

Keywords:

آموزش مجازی، تکنوروژی های نوین، فناوری اطلاعات و ارتباطات، کووید- ۱۹

Paper COI Code

This Paper COI Code is COVIDCING01_129. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/1223408/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
واحدی، شقایق و زینتی درخشان، مهسا و سرمدی، مرضیه،1399،چالش کرونا در عرصه ی آموزش با نگاهی فرصت محور در توسعه فناوری،The First National Congress of University and Covid - 19،Tehran،https://civilica.com/doc/1223408

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم
این Paper در بخشهای موضوعی زیر دسته بندی شده است:

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: دانشگاه دولتی
Paper count: 13,248
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support