ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

ترس از انگ اجتماعی در ناقلین و مبتلایان به کرونا ویروس

Year: 1399
COI: COVIDCING01_134
Language: PersianView: 95
متن کامل این Paper منتشر نشده است و فقط به صورت چکیده یا چکیده مبسوط در پایگاه موجود می باشد.
توضیح: معمولا کلیه مقالاتی که کمتر از ۵ صفحه باشند در پایگاه سیویلیکا اصل Paper (فول تکست) محسوب نمی شوند و فقط کاربران عضو بدون کسر اعتبار می توانند فایل آنها را دریافت نمایند.

Buy and Download

متن کامل (فول تکست) این مقاله منتشر نشده و یا در سایت موجود نیست و امکان خرید آن فراهم نمی باشد.

Authors

فاطمه یوسفی - دانشجوی کارشناس پرستاری، دانشگاه آزاد اسلامی واحد بندرعباس
زینب السادات موسوی فرد - گروه پرستاری، دانشگاه آزاد اسلامی واحد بندرعباس
شیلان عزیزی - گروه پرستاری، دانشگاه آزاد اسلامی واحد بندرعباس
اشرف بیرامی - گروه پرستاری، دانشگاه آزاد اسلامی واحد بندرعباس

Abstract:

مقدمه: یکی از پیامدهای روانی و اجتماعی ابتلا به برخی بیماری ها به خصوص بیماری های واگیردار مانند کرونا در هر جامع های، ترس و وحشت بیمار از واکنش های اجتماعی، انگ بیماری وعامل انتقال بودن بیماری است که به نوبه خود می تواند موجب اختلالات روانی و رفتاری زیادی در این افراد گردد و تاثیر منفی بر آنان داشته باشد. این مطالعه با هدف بررسی ترس از انگ اجتماعی به عنوان یکی از مهمترین پیامدهای اجتماعی همه گیری ویروس کرونا و اثرات آن بر اقشار مختلف جامعه به ویژه مبتلایان و ناقلین آن انجام شده است. روش کار: مطالعه حاضر از نوع مروری و به روش مطالعه کتابخانه ای و جستجوی مطالب از منابع الکترونیک و نمایه شده شامل Iran medex ,Pubmed, SID با کلید واژه Disease vectors ،Mental disorder ،Social stigma ،Coronavirus و fear استفاده شد و ۷۴ مقاله به دست آمد. از بین این مقالات، مقالاتی که متن کامل آنها موجود بود و در سال اخیر منتشر شده بودند، مورد بررسی بیشتر قرار گرفتند. یافته ها: یافته ها نشان داد که ترس از انگ اجتماعی ناشی از ابتلا به ویروس کرونا با تضعیف انسجام اجتماعی، بازداری افراد از درخواست مراقبت های بهداشتی و همچنین انزوای اجتماعی در نتیجه ترس از برچسب زنی و تبعیض بر مبتلایان و ناقلین ویروس کرونا تاثیر دارد. در برخی موارد انگ اجتماعی و تبعیض حاصل از آن در نتیجه برداشت جامعه از افراد مبتلا نه فقط به عنوان بیمار بلکه بعنوان معرف و نشان دهنده افرادی که به احتمال زیاد دارای رفتارهای برداشتی و مراقبتی نبوده اند، انزوا و محرومیت فرد از حقوق اجتماعی مدنی و حتی محرومیت از حمایت خانواده را نیا به دنبال داشته است. نتایج: مبتلایان به کرونا ویروس پیامدهای روانی- اجتماعی بسیاری را تجربه می کنند، که همین امر موجب کاهش هرچه بیشتر کیفیت زندگی آنان می شود؛ لذا، بهره گیری از روانشناسان و مشاوران در محیط های درمانیمی تواند در جهت کاهش این پیامدها موثر واقع شود.

Keywords:

کرونا ویروس، انگ اجتماعی، آسیب روانی، ناقلین

Paper COI Code

This Paper COI Code is COVIDCING01_134. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/1223413/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
یوسفی، فاطمه و موسوی فرد، زینب السادات و عزیزی، شیلان و بیرامی، اشرف،1399،ترس از انگ اجتماعی در ناقلین و مبتلایان به کرونا ویروس،The First National Congress of University and Covid - 19،Tehran،،،https://civilica.com/doc/1223413

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: Azad University
Paper count: 3,469
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support