ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

مروری برمفاهیم انتقال تکنولوژی ( مطالعه ی موردی انتقال فناوری BIM در صنعت ساخت)

Year: 1400
COI: RSETCONF06_053
Language: PersianView: 222
This Paper With 12 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 12 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

حمید اسلامی - دانشجوی کارشناسی ارشد مهندسی و مدیریت ساخت دانشگاه صنعتی خواجه نصیرالدین طوسی
علی مزروعی - دانشجوی کارشناسی ارشد مدیریت کسب و کار دانشگاه صنعتی خواجه نصیرالدین طوسی

Abstract:

فناوری BIM مدت زیادی در کشورهای پیشرفته جای خود را در میان پروژه های ساخت و ساز تثبیت کرده است. مزایایی که این فناوری در مقایسه با نقشه های CAD دارد، آنقدر ملموس و کاربردی میباشد که موجب ایجاد تحول در صنعت ساخت شده است. این فناوری اخیرا در تعدادی از پروژه های ساختمانی و زیرساختی در ایران اجرا شده است منتها هنوز هم بسیاری از کارفرمایان و پیمانکاران به علت عدم آشنایی با مزایای این فناوری در افزایش بهره وری زمان و هزینه پروژه، از روشهای سنتی استفاده می نمایند و همچنان این فناوری در کشور عزیزمان، آنگونه که باید جا نیفتاده است. این مطالعه با بررسی مفاهیم انتقال تکنولوژی و موانع موجود بر سر راه تثبیت آن، به دنبال شناسایی و بررسی چگونگی تثبیت BIM در پروژه های ساخت ایران میباشد. در مطالعات مشخص شد که برای انتقال و تثبیت BIM در پروژه های ساخت ایران، مهمترین عامل در وهله ی اول آموزش و آگاهی بخشی میباشد. آموزش از جهت استفاده ی صحیح و مناسب از ابزارها و نرم افزارهای موجود و آگاهی بخشی جهت اطلاع رسانی به جامعه ی متخصصین صنعت ساخت اعم از کارفرمایان، مدیران، پیمانکاران و مهندسین این حوزه از مزایای به کارگیری فناوری BIM در افزایش بهره وری پروژه ها، حائز اهمیت میباشد.

Keywords:

انتقال تکنولوژی , مدل سازی اطلاعات ساخت , BIM , صنعت ساخت

Paper COI Code

This Paper COI Code is RSETCONF06_053. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/1223566/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
اسلامی، حمید و مزروعی، علی،1400،مروری برمفاهیم انتقال تکنولوژی ( مطالعه ی موردی انتقال فناوری BIM در صنعت ساخت)،Sixth International Conference on Advanced Research in Science, Engineering and Technology،Tehran،https://civilica.com/doc/1223566

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: دانشگاه دولتی
Paper count: 10,436
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support