Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Book
Title

الزامات و ملاحظات پدافند غیرعامل در طرح های توسعه و عمران شهری (دستورالعمل مکانیابی مراکز حیاتی و حساس)

رده بندی دیویی : 307/12160955
ISBN : 978-600-113-164-6
رده بندی کنگره : 1396 74الف9الف/169 HTشماره کتابشناسی ملی: 4778539
COI: R-1223885Publish: 2 June 2021
Publish Year: 1396Page: 112
زبان اصلی Book: Persian دسته بندی علمی Book: مهندسی عمران (عمومی)
View: 706

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Book را که دارای 112 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Abstract:

درحال حاضر از عمده ترین اهداف پدافند غیرعامل، ایمن سازی و کاهش آسیب پذیری زیرساخت های موجود و مورد نیاز کشور است تا به تدریج شرایطی را برای امنیت ایجاد نماید. این گونه اقدامات در اکثر کشورها انجام شده و یا درحال اقدام می باشد. این اقدامات اگر با برنامه ریزی و هماهنگی انجام شود، بسیاری از زیرساخت هایی که ایجاد می شوند در ذات طرح، ایمنی و پایداری لازم را به دست می آورند. به این منظور با ارائه راهکارها و تدوین الزامات، ملاحظات، معیارها و دستورالعمل های فنی و مهندسی پدافند غیرعامل و الزامی نمودن آنها در مطالعات، طراحی و اجرای زیرساخت های توسعه و عمران می توان آنها را هدایت و کنترل نمود. طرح های توسعه و عمران، سند راهبردی برای توسعه پایدار و هماهنگی در طراحی
و برنامه ریزی شهرها بوده که به بررسی ابعاد متنوع موضوعی حفاظت و توسعه شهر می پردازد. طرح جامع، روابط مهم بین اقتصاد، حمل و نقل، تسهیلات، خدمات عمومی، مسکن، محیط زیست، سوانح طبیعی، کاربری اراضی و برخی مولفه های دیگر را در مقیاس شهر مشخص می سازد و بر مبنای مطالعات شناخت و تحلیل در این حوزه ها، اهداف و راهبردهایی به منظور حفاظت و توسعه د ر افق زمانی طرح (بلندمدت)، جهات توسعه و نیازمندی های شهر را تدوین می کند. در نتیجه سند برتر و کلیدی توسعه و عمران شهر در حال حاضر در نظام برنامه ریزی
شهری کشور در مقیاس شهر، طرح جامع و تقصیلی می باشد. در این سند به مکانیابی مراکز مهم و مطرح تاثیرگذار بر رشد و توسعه شهر پرداخته شده است. الزامات پدافند غیرعامل و به خصوص در ارتباط با مکانیابی مراکز حیاتی، حساس و مهم شهر به عنوان یکی از موثرترین و پایدارترین روشهای دفاع در مقابل تهدیدات نظامی و غیرنظامی خارجی و داخلی یکی از موضوعات کلیدی دیگری است که باید در طرح های توسعه و عمران از جایگاه روشن و کاربردی بهره مند شود.

Book COI Code

This Book COI Code is . Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/1223885/

فهرست مطالب Book

(برای نمایش کلیک نمایید)

طرحهای پژوهشی و مطالعاتی کشور

Research Info Management

New Papers

New Researchs

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support