Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Book
Title

روش بازرسی اجزای پل های بتنی

روش بازرسی اجزای پل های بتنی
رده بندی دیویی : 624/2
ISBN : 978-600-269-043-2
رده بندی کنگره : 1396 9ر9گ/335 TGشماره کتابشناسی ملی: 4860622
COI: R-1223887Publish: 2 June 2021
Publish Year: 1396Page: 150
زبان اصلی Book: Persian دسته بندی علمی Book: مهندسی ژئوتکنیک / زمین شناسی مهندسی - مهندسی سازه
View: 186

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Book را که دارای 150 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

Abstract:

امروزه اجرای پروژه های عمرانی جدید در کشورهای در حال توسعه از عوامل پیشرفت و رشد اقتصادی آنها به شمار می رود، با این حال متاسفانه در این کشورها ، توجه به پایش و نگهداری مناسب و به موقع از ساخت و سازهای جدید ، برای مدیران یک مسئله غیر ضروری تلقی میشود. مهمترین نکته در تعمیر و نگهداری یک سازه استفاده مناسب از طول عمر مفید آن است. به عبارت دیگر با جلوگیری از خرابی های زود هنگام و یا آسیب های شدید سازهای میتوان از حداکثر ظرفیت سازه در عمر مفید طراحی شده برای آن، استفاده نمود. مهمترین ره آورد بازرسی و نگهداری یک سازه عمرانی، جلوگیری از صرف هزینه های زیادی است که تعمیرات سنگین و یا جایگزینی سازه (در صورت انهدام و خرابی شدید) در پی خواهد داشت . در بسیاری از موارد می توان با صرف هزینهای منطقی و در مدت زمان مناسب از تحمیل هزینه های بسیار بالای ناشی از تعمیرات اساسی و یا جایگزینی یک سازه جلوگیری به عمل آورد.
پل ها جزء بزرگترین و آسیب پذیرترین پروژه های عمرانی و همچنین عناصر کلیدی مسیر راه تلقی میشوند و احداث آنها نسبت به بقیه اجزای راه بسیار پرهزینه است . اعضای پل با گذشت زمان دچار فرسودگی و آسیب دیدگی شده و ترمیم، بازسازی و یا تعمیر آنها نیاز به بودجه سنگین دارد. با اعمال بازرسی زمان بندی شده و نگهداری به موقع می توان از تحمیل این هزینه ها جلوگیری به عمل آورد. به عنوان مثال در سازه یک پل، بازرسی، نگهداری و ترمیم به موقع سیستم درز انبساط می تواند از ورود آسیب های شدیدتر به عرشه پل جلوگیری نمود که نتیجه آن عدم تحمیل هزینه های تعمیراتی سنگین عرشه به متصدیان مرمت و نگهداری است. فرآیند نگهداری و مدیریت موثر پل ها بر پایه بازرسی صحیح و تعیین وضعیت موجود
هر عضو از سازه پل، استوار است. اطلاعات لازم از وضعیت پل توسط بازرسان و با استفاده از روشهای ارائه شده در این مجموعه تهیه می گردد.

Book COI Code

This Book COI Code is . Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/1223887/

فهرست مطالب Book

(برای نمایش کلیک نمایید)

طرحهای پژوهشی و مطالعاتی کشور

Research Info Management

New Papers

New Researchs

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support