ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Book
Title

رهنمودهای مناسب سازی پایانه های حمل ونقل برای افراد دارای معلولیت

رده بندی دیویی : 720/870955
ISBN : 978-600-113-191-2
رده بندی کنگره : 1397 9ن6م/2545 NAشماره کتابشناسی ملی: 5174283
COI: R-1224492Publish: 3 June 2021
Publish Year: 1397Page: 252
زبان اصلی Book: Persian دسته بندی علمی Book: معماری و شهرسازی
View: 147

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Book را که دارای 252 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

Abstract:

جابجایی از فعالیت های ضروری انسان ها به شمار می آید و لازم است در طراحی و مناسب سازی ساختمان های حمل ونقل، نیازهای همه اقشار و گروه های جامعه با هدف تامین آسایش و ایمنی مسافران در نظر گرفته شود. افراد دارای معلولیت ، گروه های مختلف سنی، کودکان و سالمندان از جمله استفاده کنندگان پایانه های حمل و نقل اعم از ایستگاه های اتوبوس، مترو، قطار و فرودگاه ها هستند. در مقرراتی که از سوی سازمان ملل متحد برای حقوق حرکتی معلولان و سالمندان تهیه شده است، هدف نهایی مشارکت و برابری کامل و تاکید بر طراحی بناها و فضای شهری به گونه ای است که گروه های خاصی از مردم به دلیل محدودیت های حرکتی از استفاده از آنها یا مراجعه جهت انجام امور مختلف محروم نشوند. هدف از مناسب سازی اصلاح محیط است به گونه ای که همه انسان ها، از جمله افراد دارای معلولیت جسمی و حرکتی قادر باشند آزادانه و بدون خطر در محیط پیرامون خود اعم از اماکن عمومی، معابر، محیط شهری و  ساختمان های عمومی حرکت کنند و از تسهیلات محیطی، اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی با حفظ استقلال فردی لازم بهره مند شوند. در پروژه تحقیقاتی «رهنمودهای مناسب سازی پایانه های حمل و نقل برای افراد دارای معلولیت»، مشکلات و موانعی که در فرآیند دسترسی و بهره مندی از خدمات درپایانه های حمل و نقل وجود دارد مورد بررسی قرار گرفته و رهنمودهای مناسب سازی و رفع کاستی ها در سلسله مراتب دستیابی و ورود به ساختمان ، تردد در بخش های مرتبط برای فعالیت و انجام مقاصد یا وظایف ، و استفاده از تسهیلات و تجهیزات رفاهی و جانبی ساختمان ارائه شده است. در فصل اول گزارش پیشینه مناسب سازی، قوانین، ضوابط و اقدامات در سطوح ملی و بین المللی در ارتباط با طراحی همه شمول و تامین فضای قابل دسترس و بدون مانع مورد بررسی قرار گرفت. در فصل دوم به تبیین و تشریح ضوابط طراحی پایانه ها ، فضاهای اصلی، سالن ها، سکوها ، فضاهای ارتباطی و فضاهای پشتیبان ترمینال ها
پرداخته شده است. 

Book COI Code

This Book COI Code is . Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/1224492/

فهرست مطالب Book

(برای نمایش کلیک نمایید)
Support