ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Book
Title

آشنایی با رنگ های سرد و کاربردهای آن ها

رده بندی دیویی : 729
ISBN : 978-600-113-213-1
رده بندی کنگره : 2795 NAشماره کتابشناسی ملی: 5687649
COI: R-1224507Publish: 6 June 2021
Publish Year: 1398Page: 214
زبان اصلی Book: Persian دسته بندی علمی Book: معماری و شهرسازی
View: 64

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Book را که دارای 214 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

مجید عبدوس - استاد گروه مستقل شیمی دانشگاه صنعتی امیرکبیر
مجید مظهرقراملکی - دانشکده علوم پایه دانشگاه شهید مدنی آذربایجان
مژده زرگران - هیئت علمی مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی

Abstract:

رنگ های سرد، رنگ هایی هستند که با انعکاس تشعشعات خورشیدی سبب دور شدن انرژی حرارتی خورشید از بستر زیرین خود می شوند. زمانی که این رنگ ها بر روی یک بستر همانند پشت بام منازل، نمای ساختمان، پوشش خودروها و ... اعمال می شوند، امواج مادون قرمز نزدیک فرودی از خورشید را به مقدار قابل توجهی انعکاس داده و بدین طریق، انرژی حرارتی خورشید را از بستر دور م ی نمایند. لذا بستر های پوشش داده شده با رنگ های سرد، در معرض نور خورشید، نسبت به بسترهای معمول، خنک تر بوده و دمای کمتری دارند. ناحیه مادون قرمز نزدیک قسمت عمده انرژی خورشید را شامل شده و انعکاس این ناحیه تاثیر قابل توجهی در دمای پوشش خواهد داشت. کتاب حاضر به معرفی کامل این رنگ ها و کاربردهای آنها می پردازد. در فصل اول این کتاب، مباحث بنیادی مطرح شده و برهمکنش مواد با نور بررسی می شو د. در فصل دوم، رنگ های سرد به صورت کامل معرفی شده و کاربردهای مختلف آنها معرفی شده اند. فصل های ۳ و ۴ این کتاب، با تقسی مبندی رنگدانه های سرد به دو گروه آلی و معدنی، به صورت جداگانه، به معرفی این گروه ها پرداخته و رنگدانه های معمول آلی و معدنی را به لحاظ خصلت سردی آنها بررسی می نماید. همچنین مطالعات انجام یافته در این زمینه در کشور ایران و همچنین در مجامع جهانی را مورد بحث قرار داده و طیف های انعکاسی رنگدانه های رایج، بررسی و تحلیل می شوند. در فصل پنجم این کتاب، پدیده "جزیره حرارتی شهری" معرفی شده و نقش رنگ ها ی سرد در کاهش دمای زمین و همچنین کاهش دمای محیط های شهری بررسی می شود . همچنین این فصل شامل راهکارهایی در زمینه شهرسازی برای کاهش حرارت شهری و کاهش دمای محیط های شهری می باشد.

Book COI Code

This Book COI Code is . Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/1224507/

فهرست مطالب Book

(برای نمایش کلیک نمایید)
Support