ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

اثرگذاری و اثرپذیری توسعه های شهری و تغییرات اقلیمی مبتنی بر رویکرد انطباق پذیری

Year: 1400
COI: PSHCONF12_005
Language: PersianView: 88
This Paper With 15 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 15 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

رویا سپهوند - کارشناسی ارشد معماری

Abstract:

تغییرات اقلیمی به عنوان مهمترین پدیده قرن حاضر شناخته شده است که بسیاری از دانشمندان و محققان عامل اصلی وقوع آن را عوامل و فعالیت های انسانی به ویژه در سطح شهرها می دانند، اما باید عنوان نمود که تغییر اقلیم نه تنها متاثر از عوامل انسانی و شهری است، بلکه بر آن ها نیز تآثیر گذار خواهند بود و پیامدهای مختلفی را به دنبال خواهد داشت. این فرایند چرخشی با توجه به تسریع تولید گازهای گلخانه ای و فعالیت های صنعتی روز افزون به مراتب اکوسیستم شهری و طبیعی را بیشتر در معرض خطر قرار می دهد، بنابراین شناخت عوامل تاثیر گذار و تاثیرپذیر چه در سطح شهری و چه در سطح طبیعی می تواند راهکارهای کارگشاتر و مدیریت قابل قبول تری را در عرصه محلی و جهانی جهت مقابله با خطرات ناشی از تغییرات اقلیمی عرضه نماید، در این پژوهش استخراج عوامل مهمی همچون اقتصاد، اجتماع، عملکرد و زیرساخت ها، کالبد و ریخت شهری، عامل زیست محیطی و ریز مولفه های هر کدام به صورت کاملا تفکیک شده، راه را برای ارائه راه حل های دقیق تر و تخصصی تر جهت مقابله با تغییرات اقلیمی (علل رخداد، اثرات و پیامدها) هموار تر می سازد و راهنمایی برای علاقه مندان و پژوهشگران حوزه محیط زیست، شهرسازی، معماری، اجتماعی، اقتصادی و... می باشد.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is PSHCONF12_005. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/1224771/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
سپهوند، رویا،1400،اثرگذاری و اثرپذیری توسعه های شهری و تغییرات اقلیمی مبتنی بر رویکرد انطباق پذیری،Twelfth National Conference on Urban Planning, Architecture, Civil Engineering and Environment،Shirvan،https://civilica.com/doc/1224771

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support