Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

چارچوب های حقوقی کمیسیون ماده ۱۰۰ شهرداری ها

Year: 1400
COI: PSHCONF12_052
Language: PersianView: 121
This Paper With 26 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 26 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

سیدامیرحسین شمس - کارشناس ارشد حقوق عمومی،پردیس دانشگاه تهران

Abstract:

طبق قانون شهرداری، اشخاصی که قصد ساخت و ساز و یا هرگونه عملیات ساختمانی دارند موظف به کسب مجوز ( پروانه ) از شهرداری می باشند. بنابراین هر کسی که از گرفتن پروانه امتناع ورزد و یا قوانین مربوطه را به هر دلیلی نقض کند، از فعالیت او جلوگیری و تا مشخص شدن نتیجه توسط کمیسیون شهرداری باید صبوری کند.کمیسیون ماده ۱۰۰ قانون شهرداری شخصیت حقوقی جداگانه از شهرداری محسوب میشود و به طور کلی یک مرجع برای رسیدگی به تخلفات از لحاظ ضوابط شهرسازی و ایمنی است. قوانین این کمیسیون از ۱۱ ماده تشکیل شده است. برای مثال یکی از انواع تخلفات ساختمانی افزایش خودسرانه ی مساحت زیر بنای درج شده در پروانه ساختمانی از سوی مالک است. بنا به این ماده کمیسیون ماده ۱۰۰ میتواند در راستای تخریب، جریمه براساس نوع استفاده و مصالح و تراکم را را مد نظر قرار داده و مجازات معین شده را اجرا کند.به صورت کلی نوع حوزه استفاده میتواند به صورت مسکونی بودن ملک(در صورت رای به اخذ جریمه میزان جریمه برای هر متر مربع بنا اضافی)، تجاری بودن ملک (در صورت تجاری بودن بنا و رای کمیسیون به جریمه میزان جریمه برای هر متر مربع اضافی ساخته شده نباید از حداکثر چهار برابر و از حداقل دو برابر کمتر از ارزش معاملاتی بنای تجاری بیشتر باشد.)، نسبت به معابر شهر تجاوز شده باشد (در این قسمت از قانون منظور از تجاوز به معابر شهر، ساخت و یا بازسازی ملکی است که از سوی شهرداری موظف به عقب نشینی بوده و مالک از این کار امتناع کرده است که این موضوع در کمیسیون بررسی خواهد شد)، عدم ساخت پارکینگ یا قابل استفاده نبودن پارکینگ( در این خصوص باید توجه داشته باشید که در هرحالتی چه زمانی که از ابتدا پارکینگ احداث نشده باشد، چه در حالتی که احداث شده باشد اما قابلیت استفاده از آن به عنوان پارکینگ دیگر وجود نداشته باشد و قابل اصلاح باشد یا نباشد بنا به شرایطی می توان کمیسیون را از رای تخریب منصرف و رای به اخذ جریمه گرفت)، تغییر کاربری ملک میباشد. در پژوهش با هدف شناخت بیشتر کمیسیون ماده۱۰۰ به تحریر در آمده است و در تلاش است تا علل شکل گیری این کمیسیون ، چارچوب ها و ذی نفعان و ذینفوذان آن و... را در چارچوب های حقوقی مورد تحلیل و بررسی قرار دهد.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is PSHCONF12_052. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/1224818/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
شمس، سیدامیرحسین،1400،چارچوب های حقوقی کمیسیون ماده ۱۰۰ شهرداری ها،Twelfth National Conference on Urban Planning, Architecture, Civil Engineering and Environment،Shirvan،https://civilica.com/doc/1224818

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم
این Paper در بخشهای موضوعی زیر دسته بندی شده است:

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: دانشگاه دولتی
Paper count: 79,823
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

New Papers

New Researchs

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support