ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

نقش معماری و شهرسازی در هویت بخشی کلانشهرهای ایران

Year: 1400
COI: PSHCONF12_085
Language: PersianView: 221
This Paper With 10 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 10 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

علیرضا عباسی - دانش آموخته مقطع کارشناسی حرفه ای معماری

Abstract:

یکی از موضوعات و مفاهیم موردتوجه بشر، موضوع هویت است و فعالیتهای انسان در جهت احراز و یا معرفی هویت، مکان و جایگاهی است که آرمانهای نشاءت گرفته از جهان بینی برایش تعیین میکند، لذا توجه به باطن و معنای اشیاء میتواند به عنوان یکی از مهمترین عوامل هویت دهنده فرد، اجتماع و شهر ایفای نقش نماید. هویت، حلقه اتصال و زنجیر باورها و عقاید است. هویت هر فرد معنای گذشته و حال اوست. در سیمای شهری نیز هویت قابل تامل است. در شهرسازی امروز کشور، شکل شهر با مسائل مهمی مواجه است که دراینبین عدم توجه به جنبه های کیفی شهر، عدم توجه به ویژگیهای شهرسازی سنتی و عدم وجود رویکرد مناسب به گسترشهای سریع شهری قابل توجه است. هویت موضوعی است که تفاوت سیمای شهری قدیم ایرانی و سیمای شهر معاصر را موجب گشته است. آنچه مسلم است در تمامی تغییر و تحولات شهرسازی ایران در طول زمان وجه مشترکی به نام زیبایی و تناسب کلی شهری وجود دارد، بنابراین اگر فضای شهری ایرانی واجد هویت بوده است و این هویت در فرهنگ، محیط، کالبد و معنا خود را می نمایاند، در فضای شهری امروز چنین نیست. توجه به شهرسازی و معماری کهن ایران نشان دهنده همدلی با آنها است و سیمای شهرهای بی هویت کنونی حاصل تلفیق فرهنگ غربی است، لذا میتوان با شناسایی اصول شکل دهنده فضاهای شهری ایرانی، شناخت نیازهای جامعه انسانی و شناخت ارزشهای فرهنگی جامعه به نظام پایدار برنامه ریزی برای شهر معاصر اندیشید.در این پژوهش به نقش معماری و شهرسازی در هویتبخشی به کلانشهرهای ایران با شناخت واژه و مفهوم هویت، هویت شهری و هویت در شهرسازی پرداخته خواهد شد و علل تفاوت سیمای شهری قدیم و شهرهای معاصر ایرانی را به بررسی خواهیم گذاشت.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is PSHCONF12_085. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/1224851/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
عباسی، علیرضا،1400،نقش معماری و شهرسازی در هویت بخشی کلانشهرهای ایران،Twelfth National Conference on Urban Planning, Architecture, Civil Engineering and Environment،Shirvan،https://civilica.com/doc/1224851

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support