ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

نقش هویت در شکل دهی به ساختار کالبدی فضا درمورفولوژی بافت های سنتی با استفاده از تکنیک بافت سنجی کانزن-کروپ.مطالعه موردی میدان امام علی اصفهان.

Year: 1400
COI: PSHCONF12_087
Language: PersianView: 1,991
This Paper With 11 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 11 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

میثم خرمیان قهفرخی - دانش آموخته کارشناسی ارشد طراحی شهری از دانشگاه هنر اصفهان

Abstract:

نظم کالبدی شهر ها شامل دسته بندی، ریخت شناسی و تحلیل عناصر سازنده آنها می باشد. مطالعات مورفولوژی نیاز به توجه به ابعاد کیفی می باشد. در این پژوهش بر ماهیت و محتوای نظم کالبدی تاکید شده است و به همین لحاظ بر تشخیص ساختار شکل و فرم شهر، اصالت بافت، و از همه مهمتر ویژگی های تشکیل دهنده هویت و تشخص آن توجه ویژه شده است. شکل دهی به فضاهای شهری با بررسی مطالعات مورفولوژی و همچنین دریافت و تحلیل ادراک شهروندان از حس و حال محیط، راهکاری برای شناخت ابعاد کیفی آنها می باشد. کالبد و فرم فیزیکی شهر شامل ساختارهای شکل دهی به عرصه شهری است .از آنجا که جایگاه اجتماعی۔ اقتصادی پیوسته در حال دگرگونی است، نظم کالبدی شهرها نیز متناسب با آن و به طور مدام سازمان دهی جدید می شود. روش تحقیق بر اساس استناد به آخرین پایگاه های نظری شناخته شده در هر یک از مقولات است و در هر مبحث نظریه ای در قالب جمع بندی دیدگاه ها و طبقه بندی های جدید تدوین شده است و سپس با بررسی یک از قدیمی ترین بافت های شهری در ایران که در محدوده مسجد جامع اصفهان و میدان امام علی (عتیق سابق) و پیاده سازی این مفاهیم به بررسی بافت موجود و هویت کالبدی بافت در وضعیت کنونی می پردازیم. روش پژوهش مورد استفاده در این مقاله در ابتدا توصیفی-تحلیلی است که بافت در محدوده میدان امام علی بررسی می شود و تاثیربازگشت به برخی فرم های شکوهمند سابق (همچون میدان امام علی شهر اصفهان) ارتباط میان فضاهای شهری و یک کل واحد را از لحاظ فضایی بوجود آورده و با بررسی این کیفیت سعی در شناخت نکات مثبت بهمراه تکنیک بافت شناسی ، دست یافتن به راهکارهای پویا در بستر بافت.

Keywords:

بافت سنجی - هویت کالبدی - مورفولوژی - میدان امام علی اصفهان

Paper COI Code

This Paper COI Code is PSHCONF12_087. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/1224853/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
خرمیان قهفرخی، میثم،1400،نقش هویت در شکل دهی به ساختار کالبدی فضا درمورفولوژی بافت های سنتی با استفاده از تکنیک بافت سنجی کانزن-کروپ.مطالعه موردی میدان امام علی اصفهان.،Twelfth National Conference on Urban Planning, Architecture, Civil Engineering and Environment،Shirvan،https://civilica.com/doc/1224853

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: دانشگاه دولتی
Paper count: 2,443
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support