Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Book
Title

مبانی مدیریت خطرپذیری در شهرها

رده بندی دیویی : 658/4056
ISBN : 978-600-113-272-8
رده بندی کنگره : HD49شماره کتابشناسی ملی: 7332156
COI: R-1225074Publish: 7 June 2021
Publish Year: 1399Page: 258
زبان اصلی Book: Persian دسته بندی علمی Book: معماری و شهرسازی
View: 693

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Book را که دارای 258 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

Abstract:

شهرها از مراکز مهم و ا ستراتژیک هستند که رشد بسیار سریعتی دارند و به سرعت توسعه پیدا کرده اند. رشد سریع جمعیت شهری و قرارگیری آنها در مکان های مستعد خطر سبب آسیب پذیری آنها شده است که آمارهای موجود از خسارت ها و تلفات ناشی از بحران ها تاکیدی بر آن است. جامعه جهانی در واکنش به آسیب پذیری بسیار زیاد شهرها و افزایش خطرپذیری، اقدامات و برنامه های زیادی را به تصویب رسانده است که از برجسته ترین آنها می توان به چارچوب عملیاتی هیوگو (۲۰۱۵-۲۰۰۵) اشاره نمود که ارزیابی های خطرپذیری بحران های طبیعی را در برنامه ریزی شهری و مدیریت سکونتگاه های انسانی در معرض خطر، به ویژه مناطق پرجمعیت و سکونتگاه هایی که به سرعت به سمت شهرنشینی پیش می روند، مورد تاکید قرار داد. علاوه بر آن، چارچوب سندای برای کاهش ریسک بحران (۲۰۳۰-۲۰۱۵) که در سومین کنفرانس جهانی سازمان ملل متحد در سندای ژاپن درمورخه ۱۸ مارس ۲۰۱۵ به تصویب رسید به عنوان جایگزینی برای چارچوب عملیاتی هیوگو درنظر گرفته شده است که مواردی بسیار مهم را مورد تاکید قرار داده است که یکی از این مواردارتقاء و بهبود سطح درک و آگاهی ریسک بحران در تمامی ابعاد و در بین همه ی ذی نفعان است. مسئولان و مدیران نهادها و سازمان هیا مرتبط با مدیری شهری نقش بسیار کلیدی در ایجاد شهرهای تاب آور دارند. برنامه ریزی و اجرای برنامه های کاهش خطرپذیری بحران های طبیعی و تاب آوری در برابر آنها، نیازمند شناخت و آگاهی از مولفه های مهم و کلیدی در موضوع خطرپذیری و تاب آوری است. در این راستا در کتاب حاضر مولفه های مهم و کلیدی در خطرپذیری و مفاهیم مرتبط با آنها و ارتباط آن با خطرپذیری شهری به صورت مشروح مورد بحث قرار گرفته است و در ادامه اصول مراحل برنامه ریزی کلان مدیریت خطرپذیری در شهرها همراه با مولفه های آن تشریح شده است که می توان به ارتقاء سطح دانش مدیران، مسئولان و تصمیم گیرندگان شهری و همه ذینفعان کمک کند و از این طریق اجرای برنامه ها ی مدیریت خطرپذیری در شهرها را تسهیل نماید.

Book COI Code

This Book COI Code is . Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/1225074/

فهرست مطالب Book

(برای نمایش کلیک نمایید)

طرحهای پژوهشی و مطالعاتی کشور

Research Info Management

New Papers

New Researchs

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support