ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Book
Title

مقررات ملی ساختمان ایران راهنمای مبحث هشتم طرح و اجرای ساختمان های با مصالح بنایی

رده بندی دیویی : 343/5507869
ISBN : 978-600-113-286-5
شماره کتابشناسی ملی: 7414193
COI: R-1225163Publish: 7 June 2021
Publish Year: 1399Page: 328
زبان اصلی Book: Persian دسته بندی علمی Book: مهندسی عمران و سازه
View: 382

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Book را که دارای 328 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

Abstract:

مبحث هشتم مقررات ملی ساختمان مجموعه ای از قوانین، الزامات و ضوابط مربوط به مصالح، طراحی واجرای ساختمان های مصالح بنایی می باشد. ادبیات به کاررفته در این مبحث، بالطبع، به صورت بایدها و نبایدها، بدون ارائه دلیل و یا تفسیر است. استفاده از چنین ادبیاتی در مقررات ملی ساختمان در مواردی برای سازندگان و مهندسان ابهاماتی پدید خواهد آورد. بنابراین، وجود یک راهنمای جامع، که بندهای مختلف مبحث را به تفصیل، تشریح و تفسیر کند، می تواند مکمل بسیار مناسبی برای مبحث و درک بهتر ضوابط ارائه شده در آن باشد. خوشبختانه، این مهم برای اولین بار در خصوص مبحث هشتم مقررات ملی ساختمان میسر گردیده است و راهنمای مبحث در فاصله زمانی اندکی پس از انتشار ویرایش سوم مبحث در اختیار جامعه مهندسین کشور قرار گرفته است. ویرایش سوم مبحث هشتم مقررات ملی ساختمان، بنا به اقتضا و در مسیر به روز رسانی مبحث، با تغییرات گسترده ای نسبت به ویرایش های قبلی مبحث تدوین شده است. در فصل اول این ویرایش، علاوه بر گسترده تر شدن تعاریف، علائم اختصاری مورد استفاده در فصل های مختلف مبحث آورده شده است. در فصل دوم ویرایش جدید، اطلاعات و ضوابط بیشتری در رابطه با انواع و ویژگی های مصالح ارائه شده است. فصل سوم ویرایش جدید نیز مورد بازنگری مفصل قرار گرفته است. به ویژه ضوابط مربوط به اعضای غیرسازه ای به صورت مبسوط در این فصل گنجانده شده است. بیشترین تغییرات در ویرایش جدید مربوط به فصل چهارم و ارائه ضوابط طراحی و اجرای ساختمان های بنایی مسلح است. با توجه به استفاده گسترده از ساختمان های بنایی با کلاف در کشور، در ویرایش جدید، فصل پنجم مبحث نیز دوباره نویسی شده و با هدف رفع ابهامات در کمبودها ی موجود، گسترش قابل ملاحظه ای نسبت به ویرایش قبلی یافته است.

Book COI Code

This Book COI Code is . Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/1225163/

فهرست مطالب Book

(برای نمایش کلیک نمایید)

Research Info Management

New Books

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support