ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

بررسی تاثیر رقابت در بازار محصول با استفاده از شاخص لرنرتعدیل شده بر کارایی سرمایه گذاری در منابع انسانی در شرکت های پذیرفته شده در بورس اوراق بهادار تهران

Year: 1400
COI: NCMEI01_037
Language: PersianView: 204
This Paper With 12 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 12 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

حمیدرضا محمدی - استادیار، عضوهیئت علمی ،گروه حسابداری ، واحد زاهدان ، دانشگاه آزاد اسلامی ، زاهدان ، ایران
عاطفه عباسی - کارشناسی ارشد ، حسابداری ، دانشگاه آزاد اسلامی ، زاهدان ، ایران

Abstract:

استدلال های اصلی علم اقتصاد بر این مبنا استوار است که رقابت در بازار محصولات، یک سازوکار عالی برای تخصیص بهینه منابعتشکیل داده و دارای اثرهای انضباطی بر رفتار مدیران و بی کفایتی های آنان است. دردنیای رقابتی امروز،کشورهایی برنده خواهندبود که بتوانند دانش ، بینش و رفتارکارا و اثربخش را در مدیران وکارکنان خود ایجاد کنند. هدف از این پژوهش، بررسی تاثیررقابت بازار محصول با استفاده از شاخص لرنر تعدیل شده بر کارایی سرمایه گذاری در منابع انسانی در شرکتهای پذیرفته شده دربورس اوراق بهادار تهران است. جامعه آماری این پژوهش شرکت های پذیرفته شده در بورس اوراق بهادار تهران دربازه زمانی ۱۳۹۳تا ۱۳۹۸ است.نمونه گیری به روش حذف سیستماتیک انجام گرفته و تعداد ۱۲۴ شرکت به عنوان نمونه انتخاب گردیده است اینپژوهش از نوع تصادفی، همبستگی و پس رویدادی است. برای آزمون فرضیه ها از تکنیک رگرسیون چند متغیره به روش داده هایتابلویی استفاده شد.یافته های پژوهش نشان داد که بین رقابت دربازار محصول با استفاده از شاخص لرنر تعدیل شده و کاراییسرمایه گذاری در منابع انسانی رابطه معکوس و معناداری وجود دارد.

Keywords:

کارایی سرمایه گذاری، سرمایه منابع انسانی، رقابت در بازار محصول - شاخص لرنرتعدیل شده

Paper COI Code

This Paper COI Code is NCMEI01_037. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/1226737/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
محمدی، حمیدرضا و عباسی، عاطفه،1400،بررسی تاثیر رقابت در بازار محصول با استفاده از شاخص لرنرتعدیل شده بر کارایی سرمایه گذاری در منابع انسانی در شرکت های پذیرفته شده در بورس اوراق بهادار تهران،The first national conference on management, economics and Islamic sciences،Tehran،https://civilica.com/doc/1226737

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: Azad University
Paper count: 4,601
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support