ناشر تخصصی کنفرانس های ایران

لطفا کمی صبر نمایید

Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings

Please waite ..
Publisher of Iranian Journals and Conference Proceedings
Login |Register |Help |عضویت کتابخانه ها
Paper
Title

بررسی عوامل اجتماعی ومحیطی بر اعتیاد نوجوانان ۱۰ تا ۱۵ ساله

Year: 1400
COI: SSCONF07_061
Language: PersianView: 100
This Paper With 10 Page And PDF Format Ready To Download

Buy and Download

با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این Paper را که دارای 10 صفحه است به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.
آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید:

Authors

محمدمهدی اصغری - دانشجوی کارشناسی ارشد رشته مشاوره وتوان بخشی پیام نور سمنان و استاد راهنما
مهدی عامری

Abstract:

امروزه بیشتر جوامع در معرض آثار سوء مصرف مواد قرار دارند که بر جنبه های مختلف اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی وسیاسی جامعه تاثیرگذار است مصرف مواد مخدر به عنوان عادت اجتماعی و نا مقبول در تمام جوامع بشری، مردان و زنان بیشماری را، خصوصا از سنین نوجوانی تا میانسالی درگیر کرده است اعتیاد یک بیماری جسمی، روانی، اجتماعی و روحانی(گالانتر، ۴۰۰۲) است که در آن پیش زمینه ها ی اعتیادی متعددی نقش اساسی ایفا می کنند . مصرف مواد یک پدیده رشدی است که به صورت خطی از اوایل نوجوانی تا اوایل جوانی افزایش می یابد (و همکاران، ۴۰۰۴) مطالعات انجام یافته در این زمینه عوامل مختلف فردی، اجتماعی وخانوادگی را در گرایش به مصرف مواد مخدر موثر می داند. . دامنه تاثیر مصرف مواد مخدر به قدری گسترده و عمیق می باشدکه نه تنها خود فرد مصرف کننده، بلکه تمام شبکه های اجتماعی از خانواده تا دوستان تا محیط های تحصیلی و شغلی را دربر می گیرد.مواد مخدر، اعتیاد و عوارض آن یکی از معضلات دنیای امروز است و بسیاری از کشورها در تلاش هستند با این معضل مبارزهکنند. گرچه درباره مواد اعتیاد آور و راه های پیشگیری از اعتیاد اطلاع رسانی می شود ولی هم مصرف مواد مخدر شیوعبیشتری پیدا کرده و هم سن اعتیاد پایین آمده. در این مقاله اعتیاد را تعریف وعوامل محیطی واجتماعی موثربراعتیادنوجواناندر سن ۱۰ تا ۱۵ سالگی را مورد بررسی قرار می دهیم.

Keywords:

Paper COI Code

This Paper COI Code is SSCONF07_061. Also You can use the following address to link to this article. This link is permanent and is used as an article registration confirmation in the Civilica reference:

https://civilica.com/doc/1226799/

How to Cite to This Paper:

If you want to refer to this Paper in your research work, you can simply use the following phrase in the resources section:
اصغری، محمدمهدی و عامری، مهدی،1400،بررسی عوامل اجتماعی ومحیطی بر اعتیاد نوجوانان ۱۰ تا ۱۵ ساله،7th National Conference on Research in Social Sciences and Psychology of Iran،Tehran،https://civilica.com/doc/1226799

Research Info Management

Certificate | Report | من نویسنده این مقاله هستم

اطلاعات استنادی این Paper را به نرم افزارهای مدیریت اطلاعات علمی و استنادی ارسال نمایید و در تحقیقات خود از آن استفاده نمایید.

Scientometrics

The specifications of the publisher center of this Paper are as follows:
Type of center: پیام نور
Paper count: 55,963
In the scientometrics section of CIVILICA, you can see the scientific ranking of the Iranian academic and research centers based on the statistics of indexed articles.

New Papers

Share this page

More information about COI

COI stands for "CIVILICA Object Identifier". COI is the unique code assigned to articles of Iranian conferences and journals when indexing on the CIVILICA citation database.

The COI is the national code of documents indexed in CIVILICA and is a unique and permanent code. it can always be cited and tracked and assumed as registration confirmation ID.

Support